Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tartanàtok a gyűjtött,...

Hol tartanàtok a gyűjtött, félretett pénzeteket?

Figyelt kérdés

Nem akarom bankba vinni, mivel akkor akarok hozzáférni amikor akarok, bankkártyán ennyi pénzt tárolni vagy otthon tartani a pénzt kp-ben elég veszélyes.


Kb 20 millió forint gyűlne össze pár év múlva.



2022. febr. 23. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

Elásnám aranyban valahol.

Illetve egy részét felraknám a blokláncra a privát kulcsomat pedig 2 felé vágnám és elraknám 2 különböző helyre.

2022. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
A bankkártyán tárolni tényleg életveszélyes, csúszós a felülete bármikor leeshet a pénz ha nem vízszintesen tartod…
2022. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
A bank a legjobb megoldás. Könnyű mozgazni (utalás), könnyű vásárolni vele (utalás/kártyás vásárlás), könnyű befektetni pl állampapírba (kártyás vásárlás ami ingyenes). A mai világban egy két apróságot leszámítva egyszerűen nincs szükség a készpénzre.
2022. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

"A bank a legjobb megoldás."

A pénzügyi analfabétáknak biztosan az.

Ami bankban van pénz az a banké, a bank mérlegét képviseli.

Arról pedig ne is beszéljünk már, hogy a valós infláció bőven 10% fölött van már így forintban tárolni a befektetésed nagyon nem jövedelmező.

2022. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem azt mondtam hogy rohassza a bankban te szerencsétlen. Hanem azt hogy a cihával szemben mennyi előnye van. Ha tudtad volna értelmezni amit leírtam akkor nem írnád ezt. Benne van hogy befektethet belőle. Te gyakori gyökér..
2022. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

“Ami bankban van pénz az a banké, a bank mérlegét képviseli.“


Pénzügyi analfabéták…


Akkor egy kis továbbképzés. Egy mérleg így épül fel:

Eszközök = Kötelezettségek + saját tőke (itt abszolút értékek értendők)


Vagy máskép:

Nettó eszközérték azaz saját tőke = eszközök - kötelezettségek


A banki mérlegben a fizetési számlád a kötelezettségek között szerepel, nem a saját tőkéjén belül, vagyis azzal neked tartozik a bank.


A te mérlegedben a banknál vezetett fizetési számlád az egy eszköz, egy követelés. Ahogyan a készpénz is egy eszköz. A forgalomban lévő készpénz pedig a jegybank (MNB) mérlegében kötelezettségként jelenik meg.

2022. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem állampapírban van a megtakarításom, nagyságrendileg pont ez a kategória. Nem érek rá és nem is akarok napi szinten foglalkozni vele, hogy tőzsdézzek, így minimális kamata van csak, de nekem már jó ez is. Ha kellene belőle valamennyi, 1 napon belül az is megoldható kis költséggel.

Biztos lesz, aki mást ajánl majd.

2022. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Elnézést a stílusomért de felhúztál. ötös voltam..
2022. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
A bank szerintem is az egyik legrosszabb választás. Ott tartva évente 5-10%-át elveszted a pénzednek. Bankszámlán kb. csak 10%-ot tartanék belőle. A többit rövid vagy hosszúlejáratú (céljaid szerint választva) kötvénybe, részvénybe, befektetésbe helyezném.
2022. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!