Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés lélegeztetőgépen...

Milyen érzés lélegeztetőgépen lenni?

Figyelt kérdés
Akik maguknál voltak / éberek voltak azoktól kérdem. Egyáltalán mindenkit el alantnak akit lélegeztetőgépre raknak? Vagy van olyan is aki felébred amikor még lélegeztetőgépen van. Vagy eleve el sem altatják és úgy rakják lélegeztető gépre. Csak a kíváncsiságból kérdezem. Szerencsére soha nem voltam lélegeztető gépen.

ma 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Amikor valakit lélegeztetőgépre kötnek, az általában a nem megfelelő oxigénfelvétel / légzés miatt van.


Van, amikor csak az orrba megy be két kis "pöcök", azokból jön a friss oxigén, ez még nem a lélegeztetőgép kategória.


Amikor tényleg vastüdőre kapcsolják az embert, akkor a szájába kötnek és rögzítenek egy viszonylag vastagabb csövet, ami oxigént juttat a szervezetbe, ezen kívül a légzést (mellkas emelkedés) is segíti.


Nem szokás altatni csak azért, mert valakit gépre kötnek. Az altatás mindig kockázatokkal jár, azoknak, akiknek gépre van szükségük a megfelelő légzéshez, kifejezetten nem szerencsés.


Más az, amikor valakit mesterségesen helyeznek mélyaltatásba (kómába). Ilyen lehet pl. egy Status epilepticus eset is, amikor egy epilepsziás roham egy másikba fordul, és ez életet veszélyeztető állapotot eredményez.

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-esnek! "Van, amikor csak az orrba megy be két kis "pöcök", azokból jön a friss oxigén, ez még nem a lélegeztetőgép kategória." - Ilyet én is kaptam már többször is. Ezt oxigén terápiának hívják. De rendes hagyományos lélegeztető gépen szerencsére még nem voltam SOHA!
ma 13:58
 3/10 anonim válasza:

Engem altattak műtét közben, így lélegeztetni is kellett, mivel altatás alatt nem tudsz önmagadtól levegőt venni sem. Milyen érzés? Nem tudom, mivel nem vagy magadnál. Miután “kiütnek”, egy vastag cső megy le a torkodon. De a nyelési reflexet blokkolni kell, h ne h ki tudd köhögni, ez miatt nem tudsz levegőt sem venni.

Ébredés után kicsit fájhat a torkod, ha megsérti a cső. Nekem enyhe fájdalmam volt csak, az is hamar elmúlt.

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Ne is kerülj rá soha! Sokan azért nem jönnek le róla, mert a fertőzésveszély (pl. MRSA) fokozatosan növekszik a gépen eltöltött idővel.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es! MRSA-át én meg kaptam egyszer, egy kórházi kezelés alatt. De az MRSA meg kapásához nem feltétlen kell lélegeztető gépre kerülj.
ma 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez így van, de a lélegeztetőgépre kerültek közül sajnos sokan megkapják. És általánosságban nem erős fiatalok kerülnek gépre, akiknek az immunrendszere azért könnyebben elbánik a kórokozókkal, hanem idősebbek, kevésbé jó kondícióban lévő emberek.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os! Én most 2024-ben vagyok 47 éves. És 2020 februárjában (Covid előtt még) voltam korházban, ahol MRSA-ra positive lettem.
ma 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kaptál rá antibiotikumot, mert alapvetően azzal szokták kezelni.
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as. Igen kaptam rá antibiotikumot.
ma 14:35
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Úgy tudom a gépi lélegeztetés csak altatásban vagy szedációban történik. Szerintem olyan sokat nem érez ebből a beteg. De ha van aki éber volt ezalatt, az majd leírja milyen.
ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!