Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epehólyag-eltávolítás utáni...

Epehólyag-eltávolítás utáni problémák, és megoldása?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a műtétet követően hogyan gyűrtétek le fizikailag és mentálisan is a problémákat.


Lassan 8 hete vagyok túl a műtéten, de hol székrekedéshez hasonló -inkább ez-, hol hasmenés van.

Ezzel még nagy gond nem is lenne, de a puffadás... Folyamatosan, egy korty víztől is, és még fáj is (rekeszsérvem van, nyomja valszeg. bordák alatt és oldalam is fáj). Gyógyszer, tea, mozgás sem használt amit próbáltam. Mentálisan pedig nem nagyon bírom már, mert nem értem mitől-hogyan-miért.

Refluxot állapítottak meg műtét előtt, de epe-reflux lehetett az inkább, vagyis volt?

Ételek: diéta van még mindig. Ital: víz.

Emésztőenzimet szedek, savcsökkentőt is de lassan kell elvileg abbahagynom.


Találkozott más is ezzel a szörnyű puffadással? Ha igen, meddig tartott?

Segített rajta valami gyógyszer vagy más?

Műtét után a zsír/hús regenerálódása is fájhat? Mennyi idő alatt szokott beteljesedni?


Lehet sok ez így, de ha rászánod az időd, köszönöm.

Ha más problémád volt, de megoldódott, akkor is írd le.



ma 09:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!