Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek volt hasonló tünete?...

Valakinek volt hasonló tünete? Hogy oldotta meg? Kihez forduljak? 19/f

Figyelt kérdés
Addott a problémám, kb. fél éve kezdődött. A mellkasom bal oldala, és a hónaljam körül szúró, szorító érzésem van a nap nagy részében. Szerintem ez még pánikbetegség féle szorongással is szövődik. Bár én nem érzem magam ideges embernek, igaz életem egyik legnehezebb részén mostanában vagyok túl. EKG, nagylabor, terheléses cukor, pajzsmirigy vizsgálat megvolt, utóbbin ki is derült, hogy kis mértékben alul működik a pajzsmirigyeimen belül az agyi hormonért termeléséért felelős rész, erre kaptam egy 150ft-os gyógyszert, mellyet fél évig kell szednem. Nem igazán érzem, hogy bármi változás lemne, 2 hónapja szedem a gyógyszert. Mivel a házi orvos elküldött, hogy ha előjön a szúró érzés, menjek sürgősségire, ő nem tudja mi bajom van, ezért fordulok most hozzátok segítségért.
szept. 14. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Viccesen hangozhat, de 90%, hogy csendes reflux.
szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen olvastam ilyet is. Apukámnak erősen fent szokott lenni a sava, nekem is volt egy korszakom, de meglepő módon mióta mellkasi fájdalmaim vannak, nem jött fel a savam. Azért nem gyanakodtam mert azt hittem, hogy feljön a savam is, de ezek szerint nem?
szept. 14. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
A csendes refluxot pont azért hívják így. Alattomos, nem tudod mi okozhatja, mert nem érzel savtúltengést. Szépen lassan szivárog felfelé a savad, mikor vízszintesbe fekszel, amit akár a záróizom nem megfelelő zárása is okozhat, egészen a nem megfelelő étkezésig. Csendes reflux tünetei között például a tüdő környéki enyhe, tompa fájdalom is lehet, a köhögési inger, hónaalj környéki, vagy kicsit alatti fájdalom, torokfájás.. azért írom ezt, mert már kb. 10 éve küzdök ezzel. Szedtem gyógyszert is rá, de a nem megfelelő étkezés miatt mindig kiújul. Nem vészes betegség, kezelhető és oda kell figyelni, hogy ne egyél lefekvés előtt (ami nekem se mindigy megy).
szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es és 3-as vagyok. Ha megfogadsz egy javaslatot.. veszel savlekötőt és beszeded. Vény nélkül is kapható. Kb. 1-2 óra elteltével el kéne múlnia a fájdalomnak.
szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiprobálom mindenképpen, kírérletezni kell!
szept. 16. 06:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre működik. Ha éreztem, hogy jön elő a fájdalom, bevettem egy rágótablettát és el is múlt.
szept. 23. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, gondoltam. Erre protonpumpa gátlót szoktak felírni, de a savsemlegesítő is segíteni szokot. Örülök, hogy jobban vagy.
szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nem most jöttem volna rá, megspóroltál nekem pár hónap, év szenvedést.
szept. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!