Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova forduljak ezzel a problém...

Hova forduljak ezzel a problémával? Esetleg valakinek vannak hasonló tünetei?

Figyelt kérdés

Közel 3 éve időszakosan rámtör egy fulladásos érzés és akkor hetekig szinte bármitől előjön. Ilyenkor azt érzem, mintha nem tudna elég levegő bejutni a tüdőmbe és hiába veszek nagyobb lélegzeteket.

Mostanában pedig picivel intenzívebb edzés hatására egyből rosszul leszek. Bedugul a fülem, nem kapok levegőt, elkezd elsötétülni a világ és elnehezednek a végtagjaim és a mellkasom.

Lehet a kettőnek köze egymáshoz? Szerintetek hova forduljak ezzel?



2023. jún. 12. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én inkább pánikrohamnak gondolnám, de nyilván a háziorvossal kell kezdeni, aki elküld a tüdőgondozóba, kardiológushoz, esetleg fül-orr-gégészhez, neurológushoz, aztán jó esetben megállapítják, hogy kutya bajod. Ha nem bírod az intenzív edzést, akkor ne eddz intenzíven.
2023. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elmúlt 3 évben milyen dokikat kerestél fel? Pszichiáter, pulmonológia, stb?
2023. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Nem kerestem fel senkit korábban. Időről időre mindig elmúltak ezek a fulladásos időszakok.

2023. jún. 12. 22:50
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Az íntenzív edzés alatt azt értem, ami erősebb kb. egy gyaloglásnál...van hogy a busz utáni futás is kihozza. De egy közepes tempójú biciklizés már biztosan kihozza.

2023. jún. 12. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Épp ideje elmenni a háziorvoshoz. Ez alapján kardiológussal kezdeni. A súlyod rendben?
2023. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
163 cm magas vagyok és 61 kg. Ez még rendben van szerintem. Kis felesleg van rajtam, de még egészséges kategória.
2023. jún. 12. 22:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!