Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az élet sürgősségis...

Lincoln01 kérdése:

Milyen az élet sürgősségis orvosként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hatodéves orvosis vagyok. Egyelőre úgy áll, hogy az oxyológia- és sürgősségi orvostan szakirányra megyek. Van egy pár kérdésem, viszont nem sok sürgis ismerősöm van, akivel megbeszélhetném. Ha vannak itt sürgis szakorvosok/szakorvosjelöltek, megköszönöm, ha válaszoltok a kérdésekre! Pontokba szedtem és talán így átláthatóbb:


1. A hatodév után mennyi időt töltünk az SBO-n és mennyit más osztályokon? Miből áll a szakképzés?

2. Milyen a munka idő? Tudom, hogy alapvetően műszakozás megy, de azon kívül mennyi ügyeletet és egyéb kötelezettséget kell vállalni?

3. Mennyire lehet összeegyeztetni a családi életet a munkával? (ha még nincsenek gyerkőcök;)

4. Milyen a fizetés és milyen bónuszok vannak? Miket lehet pluszban vállalni több fizetésért?

5. Van-e közelező mentőzés? Ha igen, mennyi?

6. Elég random kérdés, de azért foglalkoztat a dolog. Van-e lehetőség Mo.-on valamiféle magánpraxist/magánrendelést indítani sürgisként?


Ha nem válaszoltok mindegyikre, nem baj. Illetve ha van tippetek, pro-k és contra-k, amit tapasztaltatok vagy valami más, amit mindenképp érdemes tudnom, írjátok nyugodtan.


Előre köszönöm a válaszaitokat!



aug. 26. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek ne itt próbálj a végére járni, hanem egyetemen vagy már végzettekkel beszélgess
aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Az egyetemed honlapján a szakképzések részen fent kell legyen a képzési terv. Igazából ezt magadnak állítod majd össze, de fel van sorolva miből hol mennyit kell tölteni. Ezzel az 1-es, 3-as kérdésre a választ megleled.

Kórháztól függ, hány órás a műszakozás (pótlékozás is ettől függ), szerintem eleve a műszakozás összeegyeztethetetlen nem csak a családdal, de még a sima életvitellel is, de kinek mi, sokan megoldják, nekem 3 hónap sürgi volt, egy életre elég volt, bár rengeteget lehet tanulni.

aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban a kórházban érdeklődj ahová mennél, mert kórházanként is változik. Ahol kevés az orvos annyi túlmunkád lesz, amennyit csak bírsz.


Valakinek épp a műszak tetszik, család mellett is félállásban visszajönnek gyed után, egy hónapban 7-szer kell csak bejönni.


A magánpraxis attól függ, milyen szakorvosként mész sürgizni. Oxyológus leszel?


Nálunk leginkább fekvőbeteg osztályokon ügyelnek plusz pénzért.

aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsónak: Igen, oxyológus szeretnék lenni.

aug. 26. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!