Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy semmiben sem támogatnak igazán a szüleim. Az évek során rengeteg hobbim volt sorolnám: úszás, rajzolás, színészkedés, lovaglás, görkorcsolyázás. De amint bármiből eljutok a verseny szintre közlik hogy azt nem lehet. Eddig szinte csak tanulmányi versenyen voltam, plussz egyszer úszáson és ennyi. Amikor elmondom nekik BÁRMIRŐL tanuláson kívül hogy mi érdekelne akkor közlik hogy áh ezzel nem lehet semmit elérni, most még csinálgatod de heti egy alkalomnál nem többször. Csak az érdekli őket hogy a suliban nagyjából teljesítsek jól. Például mondok egy példát: amikor a dráma tanárom mondta hogy lenne a színészethez érzékem, akkor regisztráltam egy casting oldalra. Amint ezt az apukám megtudta közölte hogy ebből úgy sem lehet megélni. Mintha az ember mindent csak a pénzért csinálhatna. Vagy a lovaglás. Mindenki mást támogattak körülöttem a lovardában, és segítették őket hogy versenyezzenek, egyesületi tagok lehettek béreltek nekik lovat stb... Nekem meg minden edzés után azt kellett hallgatnom hogy az nem cél hogy lógjak egy koszos állat hátán. (nem arról van szó hogy nincs rá pénzünk.) Szörnyű látni hogy körülöttem az összes barátom megtalálja amit igazán szeret, én meg mindenből hobbi szinten maradok. Apukám egyszer a szemembe is monda hogy "addig jó amíg semmiben nem vagyok jó vagy tehetséges, mert nekem csak a tanulásra kell koncentrálnod, és nagyon örülünk hogy a testvéreid sem tehetségesek semmi hülyeségben, így mind a ketten diplomázott orvosok.

Persze nagyon szeretem a szüleimet, és tudom hogy csak jót akarnak nekem de rosszul esik. Anyukám sokkal engedékenyebb lenne, de apukám mindig lebeszéli. Ja és eddig bármilyen tanulmányi versenyen értem el akár országos első helyezést az apukám soha meg sem dícsért. Mindig azt mondja hogy: jó dehát neked ez a dolgod nem? Ezen mit ünnepeljek? Valakinek vannak hasonló szülei?



júl. 8. 20:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem hogy azt amit gyűlölök csinálni azt meg erőltetik. Hét éven keresztül jártam zongorázni úgy hogy gyűlöltem minden percét. A hetem legrosszabb pontjai a zongora órák voltak. És amikor megkérdeztem hogy miért kell járnom akkor azt mondták hogy mert az alapműveltség része, ráadásul a világ legszebb hangszere. Csak én túl lusta vagyok ahhoz hogy gyakoroljak, mint ahogy minden máshoz is. (amúgy valóban sokszor küzdök a lustaságommal, de amit szeretek azt csinálom, zongorázni viszont utálok, hányni tudnék ha rá kell néznek egy zongorára)
júl. 8. 20:45
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Félig-meddig hasonló cipőben jártam az általános és középiskolás években, bár a sportot nekem támogatta volna apám, de szerinte is hülyeség volt minden más, csak a tanulás nem. Lassacskán enyhült, lassacskán változott a véleménye. Szerencsére nem csak ő volt makacs és tartott ki az álláspontja mellett, én is örököltem tőle ezt a csökönyösséget: a magam elképzelése szerint élem az életet. Minden rendben. :)
júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Állj a sarkadra!
júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi bár nekem nem úgy tűnik mintha valaha is enyhülne a helyzet. Már mindent próbáltam. Észérvekkel támasztottam alá a véleményem, de mindig ugyan az a válasz
júl. 8. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogyan állhatnék a sarkamra kiskorúként? Még diák melót sem vállalhatok, ezért kérdeztem itt hogy mit tehetnék :(
júl. 8. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell mindent megtenni és nem észérvekre van szükség, hanem egyszerűen a te életedről van szó. Ezt erőltetni, akaratosan!

A tanulmányok fontosak, ezt aláírjuk, hisz ebből lesz lehetőséged, de onnan kezdve a hobbid a te döntésed, nincs beleszólásuk, míg nem törvényt szegsz vele vagy rosszat teszel vele másnak.

Ha most nem állsz a sarkadra, ez traumaként lesz ott veled egész életedben! Tedd meg az életed, az önmagad jellemfejlődésének legfontos alaplépéseit

júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom.
júl. 8. 21:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak éppen ezzel van a baj. Hogy én nem mindent csak hobbiként akarok csinálni heti egyszer egy órára. Ez persze nem azt jelentené hogy elhanyagolnám a tanulmányaim. Egyszerűen csak nem azt az életet akarom ami nekik tetszik. Ők úgy képzelik el a jövőmet hogy kijutok ösztöndíjjal amerikába, aztán haza jövök elvégzem az egyetemet és utána családot alapítok és boldogan élek amíg meg nem halok.
júl. 8. 21:24
 9/10 anonim ***** válasza:

És te hogy képzeled el az életedet?

(Egyébként egy szóval se kérdezted, hogy mit tehetnél. Azt kérdezted, vannak-e valakinek hasonló szülei.)

júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen kicsit rosszul fogalmaztam vissza tekintve, ezért bocsi.


Őszintén még nem pontosan tudom hogy hogy képzelem ez az életem. Szeretnék egyetemre menni, de szeretnék megszerezni lovaglásból egy edzői képesítést, és oktatni. (persze mellette lenne komolyabb munkám is) De mindenek előtt ki akarom használni a fiatal éveimet, nem szeretnék korán gyereket és férjet. Angol helyett németet tanulnék (vagy a kettőt együtt). Lehet hogy hülyeség de szeretnék utazni, szórakozni, és megtalálni ami tényleg érdekel. Valamit amit élvezek és profi lehetek benne.

júl. 8. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!