Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden orvos belelát a leletei...

Minden orvos belelát a leleteimbe a TAJ-om által?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a csaladban/ismerettségben sok az orvos és pl most is elkészült a méhnyakrák szűrésem, ezt központilag bármilyen orvos megnézheti, vagy csak az a nőgyógyász aki csinalta? Vagy pl voltam szakorvosnál (most az mindegy milyen) pár hónappal ezelőtt és azok is mind fent vannak az eszt-ben vagy nem tudom hogy hívják ahova minden lelet befut. Azt minden orvos látja ha akarja aki valaha kezelt/vagy tudja a taj számomat?

aug. 25. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenki látja aki tudja a TAJ számod, hacsak nem tiltod le.

Ekkor csak úgy látják, ha előtte kipipálják és leírják, miért akarják látni, amiről értesítést kapsz.

aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Es hogyan tudom letiltani azokat az orvosokat akik pl allamiban orvosok? Fogja es atul egy masik gephez aztan ott probal meg majd belepni. Vagy ezt hogy kell elkepzelni? Mert en szivesen letiltanam.
aug. 25. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Letiltani csak úgy lehet, hogy belépsz az ügyfélkapudra és ott kiválasztod az önrendelkezést, mely szerint tiltod a betekintést. Ezzel csak az a baj, hogy nem csak az általad kiválasztott orvosok nem látnak semmit, hanem egyik sem. Ez viszont nehézséget okoz, ha valami bajod van, valamilyen gyógyszer, kezelés szükséges és az orvos látni szeretné, hogy miket szedsz, miket szedtél, mire vagy érzékeny, stb.
aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Figyu, ez nem így működik, hogy leül egy gép elé, beírja a TAJ számod és már lát is mindent, először ellátást is kell regisztrálnia, be kell azonosítóval lépnie, mindennek nyoma van, ki rizikózna ezzel? Különben is miért pont a te számodat nézegetné akárki is? Önrendelkezésnél eeszt.gov.hu-n tudod letiltani, ügyfélkapun meg látod ki mikor fért hozzá.
aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hol tudom megnézni ki mikor fért hozzá? És hogy tudom letiltani? Beleptem az önrendelkezéshez de annyi ablak van ott nem tudom mit kell keresnem.
aug. 25. 10:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun tudod megnézni a TAJ szolgáltatásoknál.
aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha valamiért bekerülsz a sürgősségire, ott bizony akár tíz évre visszamenőleg is lát az orvos mindent...
aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hol tudom megnézni ki mikor fért hozzá?"


EESZT->önrendelkézés->adatkezelési napló

aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hiába tiltod le ügyfélkapuba. Nekem a pszhiiátriai kezelésemet látta az orvos úgy hogy pedig teljesen tiltó állapotba raktam ügyfélkapun. Olvastam hogy az orvos feltörheti az ügyfélkapus eeszt... Ha akarnak akkor mindent látnak.
aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9, a pszichot a háziorvos sem látja, az külön műfaj, de ezt a szakorvos elmondja, ahogy a többi is, hogy mihez ki fér hozzá.
aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!