Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi ultrahang előtt ehetek?

Hasi ultrahang előtt ehetek?

Figyelt kérdés

Mármint tudom, hogy rendesen enni nem szabad sem pedig inni de szőlő cukrot ehetek?

Cukorbeteg vagyok és reggelente borzasztó alacsony a cukrom ezért kérdezem. Az előző hasi ultrahangon sajnos rosszul lettem most nem szeretnék. Holnap kell mennem ha szőllő cukrot szopogatnék az látszana a felvételen? Válaszaitokat előre is köszönöm.



júl. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Elvileg teljesen éhgyomorra kell menni, nekem 6 órával az UH előtt már nem volt szabad enni, csak vizet lehetett inni, a napi gyógyszereket kevés vízzel be lehetett vennem. Hívd fel az orvost, hogy ehetsz-e cukrot vizsgálat előtt, az a biztos.
júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szolocukrot siman lehet enni. ;-)
júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A gyomrot ugye nem nézik.

Van aki végignézi a beleket a nyirokcsomók miatt és nem szeretik, ha a gáz miatt semmi nem látszódik.

A hasnyálmirigy is "el tud tűnni" nagyobb mennyiségű étkezés után.


Kicsit ehetsz, szerintem, az nem para, hogy ne legyél rosszul.

júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem eszek mert megkértek rá, de pár szem szőlőcukor szerintem nem fog látszódni. Nagyon alacsonyra le tud menni a cukrom ezért ha lemegy egy kis szőlőcukorral vissza tudom normális szintre hozni. Bár ez sem mindig segít.

Ma éjféltől se innom, sem ennem nem szabad.

Ezt a múltkor betartottam és kórház lett a vége nem UH...

júl. 25. 17:11
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyél akkor, de max natúrt, ne ízesítettet, nem fog látszani semmi ebből, max az epehólyag fog összehúzódni, akkor arról nem tudnak vélekedni, de ez van.
júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel az epehólyagot éhgyomri állapotban lehet vizsgálni és a többi szerv vizsgálatát a gázos, telt gyomor és belek akadályozzák, ezért a vizsgálat előtt 4 órás éhezés szükséges, ez idő alatt kávé, tea, szénsavas üdítő, rágógumi, cukorka sem fogyasztható. A szokásos gyógyszereket sima, buborékmentes vízzel be kell venni, illetve lehetőség szerint a hólyagban legyen vizelet a vizsgálat előtt a kismedencei szervek megítéléséhez."


Cukorbetegként korai időpontot kell kérni illetve érkezéskor is említeni kell, hogy ilyen gondod van. Legyen nálad cukor, keksz közvetlenül a vizsgálat utánra iletve lehetőleg kísérővel menj.

Esetleg korán reggel egyél szőlőcukrot, ha nagyon muszáj, ne a vizsgálat előtt, ne ízesítettet és szólj a vizsgálatnál az orvosnak h ez történt. Az epehólyagot szinte bármilyen ízanyag, illatanyag is összehúzza, vastagnak látszik a fala, egy szem Tictac is meglátszik, az epehólyag kőre nem elsz megítélhető. Ha nem az epehólyag a vizsgálat tárgya és nem vagy zsíros és nem vagy szorulásos/gázos, akkor nem fog zavarni, egyéb esetekben igen.

júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem néznek epehólyagot nem ezért megyek hasnyálmirígyemet nézik főként.

Nem kérhetünk korai időpontot hanem kapunk itt ezt nem mi döntjük el hány órára szeretnénk menni. Cukorbetegeket sem veszik sajnos előre.

júl. 25. 17:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Régebben hasi ct-re kellett mennem párszor. Annyi vizet itattak velem előtte hogy majd kipukkadtam..
júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os, hol élsz te? Időpontot kérni? Örülhetsz, ha adnak normális időben és időre, azaz nem 4 hónappal későbbre (mint nekem és az tízéve volt már). Válogatni? :D Jó vicc.


Magánban sem így működik.

júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 vagyok, három helyen ultrahangozom, csak az egyik magán. Az inzulinos cukorbeteg mindenhol a reggeli első időpontot kapja. Az persze más kérdés, hogy mennyi idő múlva kerül sor a vizsgálatra sajnos.
júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!