Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A só tényleg olyan veszélyes...

A só tényleg olyan veszélyes az emberre hogy egy tenyérnyi elfogyasztása végzetes lehet?

Figyelt kérdés

Ma láttam erről egy videót és abban arról volt szó hogy ilyen kis mennyiség is halálos lehet.

Ez tényleg igaz? Illetve ha valaki vízben oldja fel, az olyan mintha tengervizet inna? (Ami ugye halálos nagyobb mennyiségben)


júl. 20. 13:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ez lassú vagy gyors lefolyasnak számít?

júl. 20. 13:32
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát.. Én gyerekkoromban többször megittam egyszerre több nagy pohár sós vizet, mert hányni akartam, hogy ne kelljen másnap iskolába menni. Az égvilágon semmi bajom se lett, azonkívül hogy eléggé hányingerem lett tőle, viszont a cikkben egy kisgyerekről van szó, akiknek a szervezete jóval érzékenyebb.
júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, haltak már meg 10g-tól is, de az orvosok általában ennek a többszörösét is kitakarítják az emberből. Szóval helyzetfüggő. Nem kellemes halálnem, valószínűleg.
júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3 tényleg nem lehet gyors?

Erre is kiváncsi lennék

Olvasás alapján nem tűnt olyan vészesnek. Ugye a vese áll le tőle.

Az éhenhalásnál gondolom azért jobb és sokkal gyorsabb.

júl. 20. 14:01
 5/14 A kérdező kommentje:
2 igen, de a videóban azt mondták hogy nagyobb mennyiség felnőttnek is végzetes
júl. 20. 14:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Véletlen sem gyors és nem a vese leállás a legnagyobb baj.

Az elektrolit egyensúly eltolódása miatt szép lassan fájdalmas görcsök lépnek fel, a keringés túlterhelődik, az idegsejtek és úgy alapvetően a sejtek képtelenek tovább működni normálisan. Az agyból kikapja a vizet és összesorvad, ami maradandó károsodásokhoz vezet...stb.

Gyakran túlélik az emberek maradandó károsodásokkal.

júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, csak a cikket olvastam el, a videót nem néztem meg. Viszont akkor lehet tényleg nem fogyasztottam akkor nagy mennyiséget, pedig elég soknak tűnt, mert amúgy nem tagadom hogy nem kaphat tőle bajt az ember. (2-es voltam)
júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6 húha hát köszi hogy leírtad... akkor nem jó módszer...

olvasás alapján gyorsnak és viszonylag fájdalommentesnek tűnt...


Sajnos az éhenhalasról ugyanilyeneket olvastam.

Pedig volt aki azt ajánlotta

júl. 20. 14:56
 9/14 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás elmenni pszichológushoz és kikezeltetni a mentális gondjaidat.
júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem erről a részéről szeretnék beszélni

Akkor a mentál kategóriába írtam volna

Volt hogy írtam nyilván nem volt értelme


Egyszerűen ennek csak nagyon megörültem ma, hiszen sóból mindig van itthon egy kiló

Első hallásra úgy tűnt hogy attól a bizonyos mennyiség elég mindenre és gyors lefolyású... sajna ez sem az úgy látszik

júl. 20. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!