Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anesztesek - thiopental? Ez...

Anesztesek - thiopental? Ez nem eleve végzetes önmagában is?

Figyelt kérdés

Azért ütötte meg a fülemet ez az egész téma, mert tegnap egy dok filmben arról volt szó h az USA-ban Texasban a kivégzések úgy zajlanak, h először thiopentallal elaltatják, "eleszméletlenítik", utána jön a méreg-inj.


De így gyógyszerészként én elkezdtem gondolkodni, hogy a thiopental túladag. már önmagában is tutira végzetes (!?), akkor erre miért adnak még valami X mérget?


Tényleg nem értem, kíváncsi lennék aneszteziológus véleményére, mert sztem csak nekik lehet ebben tapasztalatuk, de gyógyszerész-kollega véleményét is megköszönném!



#kivégzés #thiopental
2013. okt. 7. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A tiopenthal halálos adagja egyénenként változó, meg lehet, hogy sokáig tart amíg megöli az embert. Utána egy azonnal ölő mérget kap a delikvens, általában káliumot, ami azonnal megállítja a szívét. A halál gyorsan megállapítható, nem kell a "közönségnek" órákig ott ülni.
2013. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

na de egy nagy koncentrációjú thiopental inf azt mondod h nem végez vele másodpercek alatt? egyszerűen el nem tudom képzelni ...

a Kálium oké persze, sőt, állat elaltatásánál már láttam is, mennyire "fantasztikusan" azaz tünetmentesen tényleg kb elaludt csak, viszont annyi igazság lehet h a thiopentalnál azért lennének heves reakciók? mármint hiába eszméletlen, na de nyilván az is a légzőközpontot állítja le, így aztán esetleg lehet pár perc is amíg öntudatlanul de megfullad? ez lenne most nagyon egyszerűen leírva az oka?

valahogy nem tiszta nekem :D

2013. okt. 7. 23:57
 3/9 anonim ***** válasza:

ha még érdekel a téma:

[link]

2014. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

elolvastam, köszi, de továbbra is meglep.

Hogy a thiopental csak 47 percben okozna halált? háát megvallom, nem értem ezt. Az én ismereteim szerint, ha bekövetkezik az eszméletvesztés, majd a légzésbénulás, hát innentől nem értem, hogy mi miért 47 perc ... Az természetes, hogy a KCl hogy s mint, bár én ott se infarktusról tudtam, hanem szívmegállásról, ami nyilván gyorsabb halálhoz vezet, mint egy légzésbénulás, na meg "szebb halál" is.

2014. máj. 4. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:

"A narkózist kiváltó adag iv. alkalmazása után már 30-40 másodpercen belül bekövetkezik a tudat kikapcsolása. A narkózis mélyülése a következő 40 másodpercen belül tovább fokozódhat."

Én ezt úgy értelmezem, hogy a tudat kikapcsolása még csak az első hatás, nem jár együtt rögtön légzésbánulással.

Ahogy a régi barbirurátokok okozta mérgezésnél sem azonnali a halál.

Gondolom, mire a szer végigjárja útját, fokozatosan jut el a halálos hatásig, ez lehet 30-40 perc.

Nyilván ezért nem használják kivégzésnél egyedüli szerként.

2014. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"a szer végigjárja útját, fokozatosan jut el a halálos hatásig"


Ez rendben, köszi, de és esetleg le tudnád írni ezt az utat? A tudat majdnem azonnali kikapcsolása rendben (értem, tapasztaltam, tudom :D), na de utána milyen utat értesz, amit bejár és végső pontként az élettel összeegyeztethetetlen hatást okoz?

Ha nem gond, megköszönném.

2014. máj. 6. 07:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennél többet én sem tudok, nem vagyok anesztes, csak gyógyszertári asszisztens.
2014. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem, azért köszi. mondjuk gyógyszertári asszisztenshez is lenne pár speckó kérdésem, ami sztem egyrészt szabályozatlan, másrészt lehet h csak én nem tudok bizonyos dolgokat, de valahogy rengeteg rést, kiskaput látok az expediálással kapcsolatban. Ha szívesen beszélnél pár dologról, megköszönném, ha esetleg skypen össze tudnánk hozni .... ha gondolod, írj lécci, ha nem, akkor oké, ennyi.
2014. máj. 7. 09:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem patikában dolgozom, hanem nagykereskedésben, irodai munkám van. Úgyhogy nem biztos, hogy tudnék segíteni.

Gyógyszertárban csak pár évet töltöttem, expediálni pedig több, mint 20 évvel ezelőtt, egy évet sikerült..:)

2014. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!