Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol függő vagyok, mit tegyek?

Alkohol függő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Négy éve fogyasztok szinte mindennap alkoholt, napi 10, és 15-sört ittam, eléggé rosszul éreztem magam egészségűgyi szempontból a túlzott alkohol fogyasztástól, a környezetemben szinte mindennapos hogy isznak az emberek. Én le akarom tenni, már harmadik napja hogy nem iszom, és úgy érzem hiányzik persze nem olyan jelentősen, de azért hiányzik picit. Mit tegyek? Hogyan szokjak le? Bízom magamban hogy segítség nélkül is le tudom tenni mert nagyon nagy akaraterőm van. Meddig kell ki bírni alkohol nélkül? És mivel tudnám csökkenteni az elvonási tüneteket? Mennyi idő után csökkennek az elvonási tünetek? Mert eddig még bírható. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


23F


júl. 19. 10:04
1 2
 11/11 Phoney ***** válasza:
Fizikai függősége csak annak van, aki már egy ideje nem szokott rendesen kijózanodni, a pszichés elvonási tüneteknek viszont nincsen lejárati ideje. Majd akkor nem fog hiányozni az alkohol, ha megtaláltad a helyedet a józan életben. Egyesek leszokás után is évekig sóvárognak, mert egyszerűen képtelenek megbarátkozni azzal, hogy a józanság a normális elmeállapot, nem csak valami szükséges rossz, amit kibírunk a következő ivásig. Sokan ugyanazt a szorongást értelmezik "elvonási tünetként", amitől már az alkoholizmusuk előtt is ugyanúgy szenvedtek, csak elfelejtették.
aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!