Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol függő vagyok, mit tegyek?

Alkohol függő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Négy éve fogyasztok szinte mindennap alkoholt, napi 10, és 15-sört ittam, eléggé rosszul éreztem magam egészségűgyi szempontból a túlzott alkohol fogyasztástól, a környezetemben szinte mindennapos hogy isznak az emberek. Én le akarom tenni, már harmadik napja hogy nem iszom, és úgy érzem hiányzik persze nem olyan jelentősen, de azért hiányzik picit. Mit tegyek? Hogyan szokjak le? Bízom magamban hogy segítség nélkül is le tudom tenni mert nagyon nagy akaraterőm van. Meddig kell ki bírni alkohol nélkül? És mivel tudnám csökkenteni az elvonási tüneteket? Mennyi idő után csökkennek az elvonási tünetek? Mert eddig még bírható. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


23F


júl. 19. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban távol kellene tartanod magadtól azokat, akik rendszeresen isznak, hiszen ez magával ránthat.

Másodsorban próbáld tudatosítani magadban, hogy ez a te érdeked, hiszen egészségileg és anyagilag is lerombol, illetve teljesen leszűkíti a normális életre való esélyed.


Mindenesetre, legyél nagyon büszke magadra, hogy beláttad és elkezdted!


A Youtube-on biztosan vannak ilyesmi videók, esetleg keresgess, illetve én már TikTokon is láttam egy fickót, aki kigyógyult az alkoholizmusból, erről csinál videókat, sajnos nem tudom a nevét 😑

júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ezt sose lehet abbahagyni.

Ha már 5 éve nem ittál, és visszakerülsz ebbe a társaságba, akkor megint inni fogsz.

Egész életedben figyelni kell. Soha nem lehet olyan, hogy "csak egy pohár".

júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el vonóra!

Anonim alkoholisták csoportjába is mehetsz, érdemes lenne!

júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholisták és a túlevők (mint én) helyzete olyan szempontból is nagyon nehéz, hogy mi folyton ki vagyunk téve a kísértésnek, hiszen ha csak bemegyünk egy boltba, már ott van előttünk. Nem olyan, mint a kábítószer. Innentől fogva ez folyamatos küzdelem. Kitartást kívánok, haladj tovább a megkezdett úton!
júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó kezdésnek, hogy felismerted, hogy gond van.

A 3# jót írt.

júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi.


Három napja nem mozdulok ki a házból sehova, mert itt a környezetemben naponta lehet látni hogy isznak buliznak, amikor alkohollal kapcsolatos videókat liveokat látok azonnal tovább görgetek.


Hallottam olyant is hogy az alkoholista emberek egy napig sem bírják ki alkohol nélkül, én már a harmadik napomnál járok és megmondom őszintén büszke vagyok magamra ebből a szempontból. Meddig tartanak az elvonási tünetek tudja valaki?

júl. 19. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Fokozatosan hagyd el az ivást, ne egyből.
júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, azt egyből el kell hagyni.

Arra kell figyelni, amit mondtam: hogy SOHA TÖBBÉ EGYETLEN KORTYOT SE!

5 év múlva se!

Kivételes alkalomkor se!

Enyhét se!

EGYÁLTALÁN NE, egész életedben!

Különben visszaesel.

júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
NEM ajánlatos egyből elhagyni! Az elvonási tünetekkel kórházba is lehet kerülni (ami mondjuk talán nem is baj).
júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt inkább csak idült alkoholistánál, aki már napi 10 liternél tart.
júl. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!