Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadom ki állandóan ha...

Miért izzadom ki állandóan ha vizet vagy ásványvizet iszok?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem magamon az utóbbi időben, hogy reggel, készülődésnél, de nyugalmi állapotban is este, ha sokat iszok, és ilyen nyári melegben extra odafigyeléssel rengeteget iszok, hogy hidratáljam magam, akkor utána 5x annyit izzadok. Ha meg viszonylag keveset iszok, és csak akkor amikor igazán szomjasnak érzem magam, akkor meg nem izzadok, vagy csak alig.


Máskor meg konkrétan folyik rólam a víz, homlokon, orr mellett, hátamon, fenék felett a hát alján. Érdekesmód hónaljnál és tenyérnél nem izzadok szinte egyáltalán, szóval nem hiszem, hogy betegség lenne, mert kicsit utánaolvastam, és a tenyér állandó izzadása nálam sose volt. Én komolyan megfigyeltem, hogy sok ivásnál van ez az izzadásom.


Ebből gondolok én arra, hogy a víz amit megiszok, egyből kijön rajtam verejték formájában. Ez miért van? Más szerintem nem izzadja ki egyből, amit megiszik, én igen.


Pszichés eredetű problémám nem hiszem hogy van, nem vagyok izgulós vagy stresszelős fajta. Bár azért amikor melóban így sok ivásnál folyik rólam a víz, maga az izzadás okoz kis stresszt, és nem az előtte lévő nem izzadós állapot.. Voltam vérvételen pár hónapja, sőt pajzsmirigy ultrahangon is, semmi kóros nincs nálam, a vérvételem is teljesen jó. Van rajtam kicsi súlyfelesleg, tehát max a duciságom miatt gondolhatok még a fokozott izzadásra. Lehet elmegyek még a háziorvoshoz és megkérdezem tőle, hogy ilyen izzadás problémával egyáltalán kihez lehet fordulni, ti mit gondoltok?


Jól gondolom hogy ez így van, vagy csupa hülyeséget írtam le? Az állandóan hidratálásnak van köze, hogy az illető utána ki is izzadja az egészet egyből, tehát igyak kevesebbet? :D


júl. 18. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Közel 40 fokok vannak az utóbbi időben...
júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyet. Lehet, hogy ha vízszűkében van a szervezet, akkor visszatartja. Mennyi az a sok, amennyit iszol?
júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-2 litert tuti megiszok az utóbbi időben. És igen, tudom hogy nagyon meleg van, de én nem olyan szitukról írtam, hogy kint a melegben izzadom ki. Hanem otthon a lakásban, ahol megy a hideg légkondi, és a környezet miatt nem kéne hogy izzadjak. És munkahelyen, ahol szintén elég hüvös van. Tehát semmi nem indokolná, hogy állandóan izzadjak. De nyilván a kinti hőségben is.
júl. 18. 23:35
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Párologtatásról hallottál már? Főként ha felhevül a szervezet!

Minél többet iszol, annál több víz van ami kipárologjon!

júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na de a kérdés akkor, miért vagyok állandó jelleggel felfehülve? Nem csak kint a 38 fokban, hanem légkondicionált helyiségben is.. ezt nem értem. Legalábbis régebben ez nem volt így velem
júl. 19. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Hát ne igyál annyit. Semmi bajod nem lesz tőle, csak az embereket riogatják mindig, hogy aki nem iszik meg egy vödör vizet az meghal.
júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem iszik "annyit", 6-os. 1-2 litert iszik. Az az alap, bent a szobában.
júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A testhőmérsékleted magasabb ebben a melegben.
júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

7.

Akkor előbb döntse el, hogy rengeteget iszik vagy 1-2 litert.

júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
2 liter az bőven elég, 1,6 liternek meg kéne lennie/nap, ha magas a testhőmérséklete így is, úgy is izzadni fog!
júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!