Miért ugyanannyiba kerül a férfi és a női WC használati díja?
Kérdezö, a másik ok, hogy a nök mindig akkora csodát csinálnak belöle, és sokkal hosszabb ideig foglalják a WC-t.
A nöi elött szinte mindig áll a sor.
Ennek ellenére a húgydíjat pofátlanságnak tartom, és igazán kapzsi az, aki a sz@ron huggyon is keresni akar.
Fizetünk elég adót, gazdálkodják ki a városok. A túristák is a gazdaságot pörgetik, abból is gazdálkodják ki.
2)
Te húgycseppesen rakod vissza a gatyádba?
5 A többség megvárja míg lecsöpög, majd lerázza. Csak recskázás után szoktam megtörölni. :P
Te ugye nö vagy?
Érdekes felvetés!
Nézzük gazdasági oldalról:
1.) Takarítás ktg-e
A tapasztalat, hogy habár mind a 2 nemnél kell takarítani, gyakoribb, hogy a férfi wc-nél nagyobb a galiba, így az több "anyagktg-t" és munkaidőt igényel, tehát ez alapján a férfiaknak drágább kellene, hogy legyen
2.) Energiaktg
Ugye itt jellemzően a vízhasználatot kell szem előtt tartani. Kisebb dolognál benne van a pakliban, hogy valaki nem húzza le maga után a wc-t, s eseti dolgot figyelmen kívül hagyva ilyen nagy dolog után nincs; így kb egál. A kérdés, ki mennyire takarákosan húzza le (ha van rá mód), de sztem ebben megint nincs különbség. A mosdónál megint érdekes, melyik nem mennyi vizet használ. Nem minden esetben, de aggreagálva az adatokat azt mondom, a nők gyakrabban, hosszabb ideig mosnak kezet, ez által több vizet fogyasztanak. Ha ezt veszem alapul, akkor a női mosdó "drágább"
3.) Anyagktg
a. WC-papír
Nyilván megbízható adatot nem feltétlen tudok erre mondani, csak egy viszonylagosat, ami alapján a nők jellemzően több papírt használnak, azonban az eltérés nem releváns. Összességében itt egálra hoznám a dolgokat
b. Papírtörlő / szárító berendezés
Ha papírtörlő van, akkor itt számottevően megmutatkozik a nők magasabb fogyasztása. Nyilván itt sem minden esetben, de alapvetően a nők a kezüket több papír felhasználásával törlik meg. Ebben az esetben a női mosdóhasználat költségesebb.
Ha szárítóberendezés van, akkor a szárító használati ideje adja a ktg-t. Itt megintcsak inkább a nők felülreprezentáltságát valószínűsítem, uis a férfiaknál többen lehetnek, akik ebben az esetben nem vagy csak rövidebb ideig használják a berendezést.
4.) Világítás
Központi világításnál nem is kérdés, hogy ez nem függ a nemtől. Amennyiben "kapcsolós" lámpa van, akkor pedig az emberek tudatossága kerül középpontba. A tapasztalatom az, hogy sem a nők, sem a férfiak nem tudatosabbak a másiknál, így ebben a tekintetben nem tudnék különbséget tenni.
5.) "Szappan"
Ez megint a kézmosás higiéniája, mikéntje. Az eddigi indirekt tapasztalataim azt mondatják, hogy a nők messze több "anyagot" használnak, mint a férfiak, így nyilván magasabb a ktg-vonzatuk.
6.) Higiénia +
A nőkre gyakran jellemző (vagy legalábbi már többször hallottam), hogy az ülőkére külön papírt tesznek. Feltehetően ez nem minden esetben hozott papír, hanem gyakran épp az ott talált wc papír kerül hasznosításra, így a női mosdóhasználat költségesebb lehet.
7.) Központi felügyelet
Ez alighanem vitán felül áll, hogy a nemtől teljesen független. Amosdók használatát, a nyitvatartást uúgy felügyelni kell.
Összességében a nők mosdóhasználata talán költségesebb, de ha ezt leosztjuk a mosdóhasználat számával, akkor annyira lényegtelen a különbség, hogy teljesen felesleges külön díjszabást alkalmazni; inkább lehet, árréstömegben érdemes gondolkodni...
9 tehát nö vagy, és fogalmad nincs, hogy néz ki a ffi. WC bentröl.
Szerinted a pissoir mellett van klotyópapír?
Ha lenne is, szerinted bele lehet dobni a pissoir-ba?
Ha véletlenül férfi lennél, akkor értem már, milyen emberek miatt van folyamatosan eldugulva, és miért kell kiírni, hogy ne dobájunk semmit bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!