Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ponthegesztő tartós használata...

Ponthegesztő tartós használatakor lehet valami egészségügyi panasza az azt használóknak?

Figyelt kérdés
Állványos ponthegesztőre gondolok ami mellett pár centire kell állni. Aki napi szinten használja fémipari üzemben arra van valami hosszútávú káros hatása?

2023. okt. 22. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ha ívet húz és belenézel gyakran, a szemre nem jótékony, és az ív esetleges fémgőzeinek belégzése sem hasznos dolog.

Egyéb más káros jellemzőről nem tudok.

2023. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Igen a füstgázok ahogy írja az előttem szóló .
2023. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az elektromos tér hosszú távon (több évtized) rákot okozhat. De csak közelről veszélyes, ponthegesztésnél talán max. fél méterig. A távolsággal nagyon csökken az erősség.
2023. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Pacemakerrel nem ajánlatos az elektromágneses mezõ miatt, meg ahol inas voltam fiatalon, ptt egy epilepsziás ember rohamot kapott.


Persze ez nem bizonyított ez a hatás, de sokan gondolják, hogy lehet benne valami.

2023. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk, hogy az élőlények szervezetére az elektromágneses tér fizikai hatással van, egyszerűen csak a többit nem tudjuk, hogy mekkora erősségű tér mennyi időn át alkalmazva okoz maradandó egészségkárosodást. Nyilván ponthegesztő berendezés is már van egy évszázada, és sosem volt az, hogy mindenki megélte a várható életkort, kivéve a ponthegesztős szakmunkások.
2023. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Milyen gép, mekkora, milyen teljesítményű, mennyit dolgozol vele, mennyire modern, mennyire van elburkolva, van-e elszívó stb...
2023. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
1 és 2. Szerintem ti az ívhegesztésre gondoltok. Ponthegesztésnél (ellenállás hegesztés) nincs ív húzás. Itt a hegesztés pár tized mp alatt történik. Az elektromos mező hatása érdekelne. Ilyen gépeken dolgozunk pár éve. Használatakor a fém övcsaton is érezni hogy erős mágneses tér is keletkezik.
2023. okt. 23. 07:53
 8/23 A kérdező kommentje:

Egy ilyet találtam ha mást is érdekelne. [link]

De bárkinek bármilyen tapasztalata van, ide leírhatja.

2023. okt. 23. 08:13
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez az anyag pont azt írja, amit én írtam az #5-ben.
2023. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Miért van rajtad fém övcsat?
2023. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!