Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy reggel, ha...

Miért van az, hogy reggel, ha ébresztőre kelet akkor úgy érzem, mintha beteg lennék?

Figyelt kérdés

Ha ébresztőre kelek (akármennyit alszom), bedugult/folyik az orrom, eléggé fáj a torkom, a hasam csikar és émelygek, ráz a hideg. Ez 1 óra múlva teljesen elmúlik!

Sokszor volt, hogy emiatt nem mentem aznap suliba, mert "mi van, ha beteg vagyok" címszóval anyámmal közös megegyezés alapján elmentünk a dokihoz. Aki sokszor azt állapította meg, hogy csak szimulálok, ezért hamar otthagytuk, váltottunk orvost, aki ugyan megvizsgált, de nem értette, hogy mivan.


Éjjel nem vagyok hidegben, csukott szájjal alszom, akkor is ilyen, ha a takaró a nyakamig ér és úgy ébredek.


Mostmár nem bízom ebben, nekivágok a napnak, mert tudom, hogy kb 1 óra és minden megszűnik, de az elején elég kellemetlen.


17F


2023. máj. 6. 11:02
 1/8 A kérdező kommentje:
nem minden egyes reggel ilyen, de elég sokszor, mondhatni szintem inden 2.-3. napon
2023. máj. 6. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen eleged van a mókuskerékből és a tested így reagálja le.

Pszichoszomatizálsz.

Én is tüsszögök és folyik az orrom, amikor hajnalban a teló ébreszt és kezdem a konyhában a napomat.

Gyűlölöm!

2023. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Eszel abban az 1 órában? Lehet esetleg vércukor ingadozás miatt vagy épp refluxos tünet is a torokfájás, dugulás érzés stb.
2023. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális, sőt egyenesen természetellenes hogy hirtelen hanghatásra ébred az ember, szóval tök érthető. Ez a modern kor vívmánya, de nem erre lettünk kalibrálva. A szív nyugalmának sem tesz jót!
2023. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy csendesebb, kellemesebb ébresztőhangra ébredj, hátha segít egy kicsit. Vagy egy kedvenc zeneszám. A fúróhangú alap ébresztő engem is kicsinál.
2023. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3: vizet iszom, torkomra mézet szoktam néha 1-2 kiskanállal, valamicskét segít. Van amikor eszem, van amikor nem. szinte nincs változás avéssel vagy anélkül.


4: igen, ezt már egyre többen mondják.. Ilyen nincs egyszerűen, ez természetellenes.

Amúgy az ébresztőm "lágy szellő" névre hallgat, ilyen cimbalmos fújós "gyengéd" dallam. a csengő szerű riadó ( :D ) ébresztőt nem bírom.

2023. máj. 6. 11:59
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es, meg mindenki:

Azt a részt kihagytam, hogy ha NEM kelek ébresztőre, például a nyr közepén, amikor jószerivel semmi dolgom, gondom nincs és 9-kor kelek (12-kor fekszem), akkor ilyen nincs. kipattanok az ágyból, kipihentem magam, nincs kedvem ágyban maradni.

2023. máj. 6. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt csináltam, kellemes hangot állítok be, valami lágy, csilingelőt, sziporkázót, amire azért fel is kelek. Jó kis hangok vannak, aki keres az talál! A lényeg hogy ébren is jól essen!
2023. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!