Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Közgyógyot semmiképpnem adnak...

Közgyógyot semmiképpnem adnak vissza? Elvették a közgyógy ellátádomat, mert mad kategóriába estem a nemtudommiért!

Figyelt kérdés

De viszont, a concor és vérnyomascsökkentő, draga és a csontritkulás gyógyszereim is, ,

Ésaz ortopédcipő is drága,

Közgyógyot, hogy lehetne intézni mégis ?


Sehogy?


Nem dolgozom, rokkanrnyugdíjas vagyok.



2023. febr. 23. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért vonták meg? Elviekben méltányossági, sőt neked alanyi jogon járna.


Ezt találtam:

[link]

2023. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az elvett közgyógy ellátás helyreállításához érdemes először kideríteni, hogy pontosan miért került mad kategóriába az Ön esete. Ha az ok tisztázódik, és esetleg megváltoztak a körülmények, akkor esetleg ismét igényelheti a közgyógyellátást.


Amíg azonban nincs visszaállítva a közgyógyellátása, érdemes keresni más lehetőségeket. Például egyes gyógyszerekre vannak gyógyszertári kedvezmények, amelyek az állampolgárságtól függetlenül igénybe vehetők. Emellett lehetőség van kérni a szociális hozzájárulási adókedvezményt is, amely csökkentheti az egészségügyi szolgáltatásokra fordított kiadásokat.


Ha azonban ezek sem megfelelőek, akkor érdemes felkeresni egy szociális munkást vagy jogi tanácsadót, akik segíthetnek további lehetőségeket feltárni az Ön konkrét esetében.

2023. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!