Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a hátam és a nyakam?...

Mitől fáj a hátam és a nyakam? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje reggelente nagyon fáj a hátam+a nyakam.Már kicseréltem az ágyam is,de nem lett jobb a helyzet. Ez még hagyján,de járok kondizni és valamikor elég egy pici mozdulat is és hetekre beáll a nyakam olyan szinten,hogy alig bírom mozgatni a fejem! Voltam vele orvosnál,de csak kenőcsöt meg fájdalomcsillapítót írt...azt mondta ha fáj akkor használjam.Köszi de én nem akarom hogy fájjon!Gondolkodtam masszázson vagy csontkovácson is. HELP!!! :)
2010. szept. 30. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A masszázst érdemes lenne megpróbálni, de én a csontkovácsokkal nem vagyok kibékülve.

A csontkovács-vizsgát egy pár hetes tanfolyammal meg lehet szerezni, na nem kell, hogy egy esetleg rutintalan ember nekiálljon a helyére tenni a csigolyáimat.

Nekem csak néha fájt a nyakam, és a kozmetikusom egyszer elkezdte masszírozni, és ő mondta, hogy csupa-csupa csomó az egész, és hogyha ez elkezd savasodni, akkor nagyon fog fájni.

Azóta elmentem, szétmasszíroztattam a csomókat, és olyan, mintha kicserélték volna az egész gerincoszlopomat:)

Ha sportolsz, akkor fontos, hogy néha átgyúrjanak. Az öcsém aktívan sportol, és nem foglalkozott azzal, hogy a hátát legyúrják.

17 évesen úgy beállt a gerince, hogy fél évig alig bírt megmozdulni.

2010. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menjél el csontkovácshoz. És még valami vegyél anatómiai párnát, aminek a közepe ú alakú. Hidd el nagyon jó, és nem is drága. Az tartja éjjel a nyaki gerinced, és a hátad sem fog fájni, majd meglásd. Még valami eszembe jutott, vedd meg inkább előbb ezt a jó kis párnát, és ha nem használ, csak azután menjél el masszőrhöz, vagy csontkovácshoz. Hidd el ha a nyakad tartása nem lesz merev az éjszakai alvás után, szerintem ezek a problémák is megszünnek. Rajtam is ez a párna segített. Tapasztalatból írtam le ezt neked. Amíg nemhasználtam ilyen párnát, olyan merev voltam reggel, mint a fagyott kutya lába. Jó egészséget neked.
2010. szept. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne csontkovácshoz, hanem egy tapasztalt GYÓGYMASSZŐRhöz.

Kérdezd meg a Google-t

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,ki fogom próbálni.Ha esetleg van még valami gyógymód írjátok meg! Köszi...
2010. okt. 1. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!