Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani?...

Hogyan tudnám megoldani? Kilátástalan és reménytelen lett a helyzet.

Figyelt kérdés

37éves vagyok, egyedül nevelem a kamasz fiam albérletben. Május óta munkanélküli vagyok, depressziós is lettem, a párom 1,5 hónapja itt hagyott pénz nélkül és eltűnt. Nem találok semmi munkát, pedig már nem tudtok olyat mondani amit meg ne próbáltam volna. Egész nap a négy fal között vagyok, senki nem hív fel, senki nem érdeklődik... Nagyon egyedül érzem magam és a pénz is elfogyott. Eddig a könyveim és a jobb ruháim adogattam el bolhapiacon de már elfogytak. Semmilyen segélyt nem kapok a munkanélkülit most kapom majd először.

A gyereknek enni kell, a lakbért, rezsit fizetni kell..

Egyre többet gondolok arra, hogy feladom. De előbb még benneteket is megkérdezlek: lehet jobbra fordítani a nagy semmit, a kilátástalan reménytelenséget?? Ha igen, hogyan??


2010. szept. 30. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiad miatt ne add fel!
2010. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ha május óta munkanélküli vagy, akkor miért csak most kapsz elöször mnkanélkülit?
2010. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért csak most mert nem szabályosan adta ki a cég a papírt és 90napra az állam "megbüntetett". Volt egy "félvér" főnöknőm aki közölte, hogy életcélja, hogy én ne legyek vele egy helyen... És mindent elkövetett, ezt is.

A fiam miatt tartottam eddig magamban a lelket. De apuka kissé magához nevelte ami borzasztóan fáj.

2010. szept. 30. 08:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész be az önkormányzathoz, legalább egyszeri segélyért. Mond el a problémádat, a szociális osztályt keresd. Apuka meg jó lenne ha támogatna titeket egy kis pénzzel, legalább a gyermekét nézze, ha annyira magához édesgette.
2010. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Önkormányzat nem ad mert Bp-en lakom de a bejelentett címem nem itt van. Anyum meg nem engedi, hogy ott lakjunk. Így az ottani önkormányzat sem segít, kaphatnék támogatást de környezettanulmányra kijönnének oda. És ugye nem lakunk ott.

Apuka fizette ki az utóbbi hónapot mert már nem tudtam perkálni. De már ő sem tud adni többet NEKEM. A gyereket legalább ellátja ruhával, de pl. mikor gyógyszer kellett neki, az 5000Ft-ot, gyümit, vitamint stb. csak ígérte, hogy állja. Egyébként meg az egész lakótelepen hangoztatja milyen jófej és mennyit "segít".

Csak a szél fúj ingyen...

2010. szept. 30. 08:55
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Az is jelent valamit ha kibeszéled magad valakinek,ezért ha gondolod priváton megkereshetsz,nagyon szivesen meghallgatlak.Azt hiszem az oldal közli az elérhetőséget!De NE ADD FEL,LESZ JOBB!!!Hidd el!

2010. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nagyon sajnállak és biztosan nem lehet könnyű. Anyukádhoz miért nem mehetsz lakni, biztosan könnyebb lenne. És egy szülőnek támogatni kell a gyerekét, ha bajban van. Egyébként biztosan találsz munkát is, mert azért Pesten, ha valaki akar dolgozni az talál magának. Milyen területen dolgoztál? Mi a végzettséged?
2010. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, marha jól esett...

Hidd el én keresek, küldök önéletrajzokat, stb, nehogy azt hidd, hogy 37évesen angol nélkül "csak akarni kell" és lesz munka!

Anyukám meg irigy, kiskorom óta. Ha a húgom elesett, engem vertek el mert biztos elgáncsoltam. Ha megbukott engem vettek elő mert kitűnő vaoltam, ha megszökött otthonról én kaptam mert nem figyeltem rá jobban. És még apám meg is erőszakolt kiskoromban és ez egy utálattá fajult otthon. Egyszer kicuccoltam hozzá a gyerekkel míg kicsi volt, hogy hazaköltözöm mert válunk. Másnap a pasijával visszacuccoltak, mert "hova?" és ez már nem az ó baja, az én életem, én oldjam meg.

Tényleg igazad van, szar ember vagyok, anyukám aranyos, jószívű, és még dolgozni sem akarok. Biztos csak a sajnálat miatt vagyok itt ráadásul névtelenül.

Most legalább megerősítést kaptam a döntésemhez. Ezt mindenképp köszönöm :)

Remélem sosem kerülsz olyan élethelyzetekbe mint én idáig...

2010. okt. 1. 08:38
 9/10 anonim válasza:

Egyáltalán nem rád értettem! Egy pillanatig sem gondoltam, hogy Te nem akarsz dolgozni. Rosszul fogalmaztam. De tény, hogy több leetőség van, mint egy eldugott kisfaluban, vagy városban. Anyukád meg szégyelheti magát! Nem Te tehetsz róla, hogy ilyen. Ha rád nem is, de az unokájára tekintettel lehetne. Legalább addig, amig sikerül munkát találnod. Ne vegyél mindent a lelkedre. Gondolj a fiadra. Most már fogsz kapni munkanélkülit, egy kicsit biztosan könnyebb lesz. Na meg a gyerektartást is harcold ki.

Nincs barátnőd, aki lelkileg tudna segíteni?

2010. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gyerektartás a lakbér...

Barátnő?! Ahogy csóró lettem, mindenki lemondott rólam. Addig bezzeg...

A munkanélküli meg pont a rezsit teszi ki, az is kb. 2hónapig. Azután már a rezsi felét sem.. Na, mindegy. A mai élményem sem volt túl jó. Segíteni akartam egy idős emberen (nekem esett volna jól), aki aztán szexelni akart volna mint kiderült. Hú de elegem van.

Kösz a hozzászólásokat mindenkinek.

2010. okt. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!