Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagy valószínűséggel...

Ha nagy valószínűséggel bedrogoztak tegnap este egy szórakozóhelyen, rosszul lettem, de már jobban vagyok, milyen teendőim vannak még?

Figyelt kérdés
Balatonon vagyunk nyaralni, kimentünk ma este barátomékkal a siófoki plázsra. A társaság egyik része bulizni akart, a többiek inkább csak udvariasságból kijöttek. Mielőtt szétváltunk volna, beültünk egy koktélra egy viszonylag csendesebb és kevésbé forgalmas koktél bárba. Én és a barátom is egy pina coladát ittunk, majd körbejártuk a parti sétány részt, nem mentünk bulizni. Barátom ezután kezdett rosszul lenni, hányinger, szédülés és erős gyomorfájás jelentkezett nála, így a következő vonattal ami jött, hazajöttünk. Nekem kb 3/4 óra késéssel kezdődtek ugyanezek a tünetek, és mire hazaértünk, mindketten alig vánszorogtunk. Nekem azóta lázálmaim vannak és szétfagyok (2 takaró alatt is vacogok most is), nem tudom hányszor voltam wc-n és alul-felül kijött minden. Barátom még tartja magát, ő hányni nem hányt, de még ki tudja mi lesz. Előtte mi főztünk ételt bográcsban, mindenki másnak a társaságból nem lett baja. Egy darab koktéltól még soha nem álltam fejre ennyire és alkohol szintjén sem éreztem, hogy megütött volna, így gyanítom, hogy került valami az italunkba. Ha jobban leszünk reggelre, van valami további teendőnk egyébként? Pl ajánlott egy orvosi rendelőt felkeresni, mert lehetnek rejtett mellékhatások vagy hogy az adott helyet meg lehet-e keresni ezzel és lehetséges-e őket megvizsgáltatni? (Elsősorban az egészségügyi vonatkozások érdekelnének, életemben nem nagyon voltam ennyire szarul még. )
2022. júl. 17. 04:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Picit drága a kábítószer ahhoz, hogy csak úgy minden jöttment embernek adjanak egy löketet. Leginkább magányos, alapból részeg fiatal lányok szoktak így járni, nem pedig párok, akik csak úgy beugrottak egy italra józanul. Én inkább valami ételmérgezésre vagy más fertőzésre tippelnék...
2022. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Hívj fel telefonon egy orvosi ügyeletet ahova tartozol és mondd el hogy mi történt, mit javasolnak!


Amennyiben rendőrségi feljelentést szeretnétek tenni ("ismeretlen tettes ellen") akkor ezt is mondd el az orvosi ügyeletnek hogy ez a szándékod, tehát szükséges lesz laboratóriumi vizsgálat a szerre vonatkozóan.


Jobbulást mindkettőtöknek!

2022. júl. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább gyomorrontásnak tűnik. Mit ettetek aznap?
2022. júl. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam Ginát. Az nem ilyen. Nem voltam magamnál, szétvertem az öklömet a falban,kiültem a villamos elé meghalni, majd elájultam kb. Másnap reggel mind a 4 végtagom zsibbadt,remegett,járni alig bírtam meg kómás voltam de hányás,pláne hasmenés nincsen a ginától. Én akkor egyedül voltam bulizni,mert szakítófélben voltam és élveztem a szabadságot de paranoid exem csak követett oda is,ezegyszer a legnagyobb szerencsémre mert a 4 srác akivel csocsóztam kb.majdnem megverték mert elvitt onnan és egy ideig követtek is minket. Na ilyen ha bedrogoznak. Szerintem inkább valami bélfertőzés/ gyomorhurut lehetett leírás alapján.
2022. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A p.colada koktélt tejszínnel készítik, simán lehetett romlott, fertőzött valami bacival, attól lettetek rosszul. Forduljatok orvoshoz. Ha cralexet vagy enterolt bevesztek, segíthet, mind a kettő természetes szer.
2022. júl. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Chilis babot főztünk, illetve reggelire zsemlét és szalámit ettünk paprikával. További 9 ember ette rajtunk kívül ugyanezt, nekik semmi bajuk, azért gyanítom, hogy nem az étellel volt gond. Szívesen elhiszem ettől függetlenül, hogy gyomorrontásunk volt, vagy a tej volt romlott, de nem tudom, képes egy ilyen baci egy órával a koktél megivása után ilyen erős hatást kifejteni? Reggelre tényleg semmi nem maradt meg bennünk, mostmar inkább az a küszködés, hogy tudjuk pótolni a kiesett folyadékot, anélkül, hogy újra hánynánk. Cralexet beszereztünk időközben, reggel hoztak nekünk, köszönöm a tanácsot.
2022. júl. 17. 09:39
 7/8 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem gyomorrontás, de egy orvos nem árthat.
2022. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyomorrontás. Ha egyedül lettél volna, még előfordulhatott volna, de így párba kizárt.

A rendőrség felesleges; úgysem tudsz bizonyítani semmit. Meg egyy csomó hercehurca: orvos, labor, stb.

2022. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!