Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 Pfizer mennyire véd az...

2 Pfizer mennyire véd az omikron ellen?

Figyelt kérdés
Ha valaki még októberben kapta meg az első adagot és kb 2 hete a második adag Pfizert, az mennyire védett?

2022. febr. 9. 19:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%

Biologus vagyok. Nezess egy rendes ellenanyagszintet verbol laborban (jo draga), ha olyan 8000 vagy afolott, akkor jo esellyel az omikron meg elkerul, de persze ez nem 100%.

Tarts be minden eddigi szabalyt a maszkhordas, tavolsagtartas, fertotlenites. Es legfontosabb beteg embereket keruld el nagyivben, es ne dolj be a csak egy kicsit szipogok es beugrok hozzad biztos nem covidos vagyok haveroknak/baratnoknek. mindegy mit tesztelnek keruld oket.

Nemsokara itt a tavasz, kicsit fellelegezhetunk.

Alap esetben mar az elso oltas utan 2-3 hettel jo vedelmet adott a pfizer, a 2. oltas utan 2 hettel meg a maximumot kell mar nyujtania, sajnos azinban az igaz, hogy az omikron ellen mar nem 90 valamennyi a vedelem altala, csak olyan 80 valahany. Es igen egyenfuggo, hogy elkapod-e es ha igen mennyire leszel beteg, de azert ez a semennyire nem vagy vedett duma,ugyanugy elkapod ez egy masik nagy butasag. (szoval nyugi, a stressz fogekonnya tesz minden betegsegre, mert kinyirja az immunrendszert,tehat ne stresszelj, menj ki a kertbe, erdobe, az utca napos oldalara stb.)

2022. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Na megérkezett a gyakorikérdések biológusa, biztos nincs jobb dolga :D :D
2022. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Oltással is ugyan úgy el lehet kapni. A jó hír, hogy az omikronra már nem jellemző a nehézlegzés, fulladás. Ismerősi körben oltottak és oltatlanok is könnyen átvészelték. Ami kb 3 napot jelentett.
2022. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
"Súlyos vád az omikron felfedezőjétől: azt kérték tőle, hogy mondja veszélyesebbnek a variánst, mint amilyen a valóságban volt - Portfolio.hu" [link]
2022. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg az omikron egy lof@sz. Sajnos a média mindent felfúj, meg persze ott az oltásoknál az üzleti oldal. A gyógyszergyáraknak ez túl nagy biznisz, ahhoz, hogy hamar vége legyen a vírusnak.

Nem vagyok oltott, egy nap volt hőemelkedésem.

2022. febr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

annyira hogy beledöglesz... Érdekes módon rengeteg oltott ismerősöm rövid időn belül rákos lett és K.O.

Azóta már hamvasztva nyugszanak.

2022. jún. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
#16 és gondolom te ezt pontosan tudod, hogy a csúnya oltáskáktól lett XDD
2022. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

#17: Sajnos túl sok gyanús eset van, főleg a kiújuló rák, és autoimmun betegségek.

Nálunk is van a családban 2 EÜ dolgozó, aki pár hónapra az oltás után rákos lett. Az egyik fiatal férfi, a másik idős nő.

Egy masik családtagnak meg kb 1 évre úgy megborult a vérnyomása, hogy egyik gyógyszer sem hatott, most kezd neki helyreállni.

Szóval lehet tagadni ezeket a dolgokat, de ha körülnézel a saját családodban, te is fogsz találni párat.

2022. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem, az én családomban semmi ilyen probléma nincs (Még csak ismerősi körben sem).

Ellenben a covid okozta hosszútávú mellékhatásra sokan panaszkodnak, nekem 2 év alatt sem jött vissza rendesen a szaglásom, illetve amióta átestünk rajta többünk sokkal fáradékonyabb, rosszabb a koncentrációs képességünk. És azért tudom hogy nem az oltás miatt, mert már sokkal előtte jelen voltak ezek.

2022. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%
#19: szerintem van, csak a szemellenzős hozzáállásod miatt inkább nem is említik neked ;)
2022. jún. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!