Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 Pfizer mennyire véd az...

2 Pfizer mennyire véd az omikron ellen?

Figyelt kérdés
Ha valaki még októberben kapta meg az első adagot és kb 2 hete a második adag Pfizert, az mennyire védett?

2022. febr. 9. 19:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
hármas szinten
2022. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire, mivel ugyanúgy elkaphatod ha be vagy oltva, ha nem.
2022. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire sem ved a wuhanira kifejlesztett csoda szerum sot….
2022. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A védettséget úgy gondoltam, hogy ez megakadályozza, hogy súlyos lefolyású legyen a betegség? Mert autoimmun beteg vagyok és az immunrendszerem a gyógyszerek miatt nincs a toppon.
2022. febr. 9. 19:59
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinél más a hatása a vírusnak is és az oltásnak is, én azt vettem észre. Senki nem fog tudni szerintem biztos választ adni neked erre..
2022. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Nincs biztosíték arra, hogy megvéd bármilyen súlyos lefolyástól. Papíron mondjuk jó esetben olyan 90% körül, szóval ha a maradék 10%-ba esel akkor ez van. De a gyakorlatban úgy tűnik már jóideje, hogy mindegy ki az oltott és oltatlan, az immunrendszer a lényeg (itt is). Elvileg 1 génen múlik tán a súlyosság mértéke, meg persze a szervezet ellenálló képességén, oltástól függetlenül.


Egyébként ha 2 hete kaptad a 2-dikat akkor még elméletileg sem vagy védettnek nyilvánítva, csak max olyan 70%-osan. De ezt senki nem tudja megmondani.

2022. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

ha két hete kaptad akkor egyelőre kifejezetten veszélyeztetett vagy.

Majd két hét múlva számítasz "védett"-nek, már a delta variánsranis csak 40% volt a hatékonyság, Omicronra 0% körül, hacsak nem negatív.

2022. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Ha friss az oltásod, akkor nagy valószínűséggel nem fogsz súlyos koronavírusfertőzést kapni. 100%-ig senki nem védett. A körülöttem élők tapasztalatai azt mutatják, hogy 2 oltással aki el is kapta, az viszonylag könnyen átvészelte, még ha nyáron kapta az utolsót akkor is. Három oltással rendelkezőről még a környezetemben nem hallottam aki kis nátha, esetleg hasmenésnél több tünetet tapasztalt volna. Róluk általában kontaktszemélyként, vagy utazás miatti teszteléskor derült ki hogy pozitívak. Oltatlant kettőt ismerek aki meghalt.
2022. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%
ha a harmadik oltasod is megvan akkor 90 % korul van hogy ha elkapod az Omicront nem lesz nagyobb a betegseg mint egy enyhe lefolyasu megfazas, vagy tunetek nelkul zajlik le. Ha ket oltasod van akkor esetleg sulyosabb lefolyasu ha elkapod de ugy sem fogsz feltetelezhetoen meghalni. a 3 oltasnal nagy az esely hogy nem kapod el az Omicront. a pfeitzer eddig a leghatekonyabb vaccina.
2022. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Semennyire
2022. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!