Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a covid oltások...

Szerintetek a covid oltások kihathatnak a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Már rég be lennénk oltva a férjemmel, de kb 1,5-2 év múlva szeretnénk egy kistesót összehozni, ezért tartunk beadatni a covid elleni oltást.


Egyrészt a család főorvos ismerőse (ahogyan más orvosok a közvetett környezetünkben) gyereket tervezőknek nem javasolja, másrészt rengeteg nőnek felborította a ciklusát az oltás, ezért szerintem biztosan kihathat a hormonháztartásra. Mivel nekem alapból eltér a menstruációm az átlagtól (erős görcsök, bő vérzés), ezért még inkább tartok attól, hogy következménye lehet. Viszont ki tudja, lehet a covidnak meg még súlyosabb lenne, ha újra elkapnám.


A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik.


Az orosz vakcinában nem bízom, a kínai meg nem sokat ér.


Nektek erről mi a véleményetek? Oltatnátok a helyünkben?



2021. máj. 31. 05:38
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
69%
Hiába mRNA, új technológia emberben. Lehet automatikusan életre kel,ha a vírushoz hasonló anyag lép a szervezetbe, vagy a tüskék lassan fúzióba kezdenek idegen elemekkel, és kész a baj. Nem hiába fut teszt fázisban 2023-ig.
2021. jún. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
26%

51: Mi van? :DDDD mi kel életre? XDDDD


Remélem megvan, hogy az mRNS lebomlik miután elvégezte a feladatát. Tüskefehérje meg minden oltásban van, mivel a vírus része. Mellesleg szintén lebomlik, miután a szervezet termelt rá antitesteket.

2021. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
84%

A 25. válaszra reagálnék.

"nekem még mindig nem tiszta, miért félnek az emberek jobban a vírus tüskefehérjéjének részletétől, mint a teljes, fertőzőképes vírustól?"

Melyik vakcinában van csak a tüskefehérje részlete és semmi más?

Az mRNS oltásnál tudtommal a saját szervezetem gyártja le a tüskefehérjét a bejuttatott genetikai kód alapján. Na de pontosan hol fog ez megtörténni, az ereimben, vagy esetleg eljut valamelyik vagy több belső szervemig is? Ha jól tudom, a tüskefehérjét legyártó sejteket az immunrendszerem megtámadja és meg is öli, én pedig szeretném tudni, hogy ez hány és milyen sejtet fog érinteni, de nem találtam erre vonatkozó vizsgálatot. Az mRNS oltásokban van még polietilén-glikol, amire ki tudja, hány ember érzékeny.

Az adenovírus alapúaknál kétfajta (szaporodásra képtelen, génmódosított) adenovírust is bejuttatnak a szervezetembe. Ezeket az oltásokat már összefüggésbe hozták vérrögképződéssel, alacsony vérlemezkeszámmal, vérzésekkel, ezek miatt eddig 18 országban függesztették fel a használatukat. Az adenovírus alapúakban poliszorbát 80 is van, ami szintén okozhat csúnya dolgokat.

Van még a kínai vakcina az elölt vírussal. A pontos összetevők nem ismertek, annyit lehet tudni, hogy alumínium-hidroxid adjuvánst tartalmaz, mondanom sem kell, ennek is lehetnek káros hatásai.

Alumínium és poliszorbát 80: [link] (a Vaccine Components részben lehet róluk olvasni)

Aztán ott van még a VAERD (vaccine-associated enhanced respiratory disease), a pathogenic priming / ADE (antibody-dependent enhancement), a Vaccine-Induced Immune Overload kérdése is. [link]

[link]

Szerintem van mitől félni.

"Másrészről teljes tévhit, hogy az oltások engedélyezéséneél normális az, hogy 10 év a dokumentáció, és a papírmunka. Nem, nem normális!"

Nem a dokumentáció és a papírmunka tart sokáig, hanem

- a hatóanyag kifejlesztése (3-6 évig is eltarthat),

- a tesztelés „in vitro”, aztán „in vivo” állatokon (preclinical trials), aztán jönnek a klinikai vizsgálatok (clinical trials):

- Phase I: 20-100 egészséges fiatal emberen (pár hónap),

- Phase II: pár száz, különböző csoportokba tartozó emberen (pár hónap-2 év),

- Phase III: több ezer emberből álló mintán (1-4 év),

- ezután (ha eddig minden OK) jön az engedélyezés és a gyártás,

- és még ezután is folyik a hosszú távú mellékhatások és hatékonyság monitorozása és a tesztalanyok utánkövetése (Phase IV, több évig tart).

Így jön ki a kb. 10 év, amiből csak a klinikai vizsgálatok átlagosan 6-7 évet vesznek igénybe. Mármint normális esetben.

[link]

2021. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%
53 Szerintem ez hidegen hagyja őket, ha degeszre keresik magukat. Mindenki a mi egészségünkért aggódik hirtelen, idáig le......k.
2021. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!