Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a tüdő leforrázása,...

Mit jelent a tüdő leforrázása, és honnan tudom, ha leforrázom a tüdőmet?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy ha az ember ki van fulladva, akkor nem szabad hirtelen hideget inni, mert az leforrázza a tüdejét. Most akkor ez milyen hatással van a tüdőre? Szenved a tüdő maradandó károsodást attól, ha leforrázzák? Mit érez az ember akkor, ha leforrázza a tüdejét? Ez csak egy pár percig tartó kellemetlen érzés, vagy több napig is érezni lehet?
2010. aug. 11. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírok sosem hideget inni, nekem akkor megfájdul a torkom és akár még másnap is fájni szokott.


A barátom meg minden üdítőt majdnem jéggé fagyaszt a hűtőben, és úgy issza. Neki nincs baja tőle.

2010. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt még sosem hallottam. :O


Én simán iszom jéghideg vizet, de még soha semmilyen bajom nem volt tőle.

Ha nagyon ki vagyok melegedve és jéghideget iszom, akkor maximum egy megfázást tudok elképzelni.

2010. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Az innivaló nem a tüdőbe megy, hanem a gyomorba. Tehát innivalóval azt leforrázni nem lehet. Biológia óra 4. osztály.
2010. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utóbbi válaszoló: nagyon okos vagy; egyedül arra nem gondoltál, hogy lehetséges, hogy a nyelőcső a légcső mellett, a tüdők között húzódik; lehetséges, hogy akár hozzá is érhet a tüdőkhöz. Valószínűleg a mondást sem véletlenül találták ki - feltehető, hogy habár lehet, hogy csak közvetetten, de a nyelőcső és a tüdők között történhet hőcsere. Az meg fizikai tény, hogy a nyelőcső és a hideg folyadék között történik hőcsere. Go figure.


A kérdésem az, hogy ha van is számottevő hőcsere a nyelőcső és a tüdők között, akkor árt-e az a tüdőnek, ha hideg folyadékot iszunk. (Azért a geek-eknek kikötöm, hogy azért nem annyira hideget, amitől az ember szervei megfagynak, és a folyadék emberi fogyasztásra alkalmas, csak szimplán nagyon hidegnek érezzük.)

2010. okt. 14. 11:43
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Bugyuta kérdéseket teszel fel és utána még kis is kéred magadnak a kioktató választ. Arról nem is beszélve, hogy hideg vízzel hogyan lehetne már forrázni???


Ti a hűtőben forraljátok föl a tejet?


Ez valami sötét népi duma lehet, úgyhogy kb. annyi igazság lehet benne mint ezekben a népi marhaságokban általában lenni szokott: semmi.

2011. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ezt már én is hallottam, de nem nagyon tudom, hogy maga a folyamat hogyan megy végbe. Nekem a nagyszüleim sokszor mondták ezt, szóval biztos van valami alapja. Egyébként aki nem hiszi, az ne is higgye el, majd ha tényleg leforrázza a tüdejét akkor észreveszi. Csak azt tudom, hogy a dédimamám mesélte, hogy az egyik, nála idősebb testvérével még gyerekkorában megtörtént, és azt mondta, hogy 3 nap múlva meghalt, szóval nem mondom meg, ki miben higgyen, de én inkább nekik hiszek...
2012. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Igazából a folyamatot én sem tudom.. de amúgy elég kellemetlen érzés és több napig tart.. levegő vételnél szúró kellemetlen érzésed van.. elég rossz :D
2012. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bedybaba válasza:
Ne is törődj azokkal akik nem is adnak választ a kérdésedre! Nem hiába találtam rá a kérdésedre, mivel velem megtörtént most! A tüdő "leforrázása"...ez a kifejezést használjuk arra, hogy ha a testünk felhevült állapotban van és a hirtelen hideg külső hatás éri (folyadékra); ez által sokkot kaphat! A szervezet nagyobb fizikai munka után ha túl melegszik, nem szabad hideg folyadékkal lehűteni! TILOS!!! Tulajdonképpen a nyelőcső hirtelen lehűlése ami fájdalmat okoz, és utána nehezen kap az ember levegőt; a sokk miatt,ilyenkor a minden közelben lévő izom összerándul (rekeszizom, a szívverés is felgyorsul) ezért sokan a tüdejükben vélik érezni a fájdalmat! Ma megtanultam, hogy többet nem iszok hideget ha túlhevültem!!
2013. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Amikor ki vagyok fulladva mindig várok 10-15 percet és csak utána iszok. Nagymamámtól és édesanyámtól is hallottam ezt, sőt az egyik szomszédunk lánya ebbe halt bele fiatalon..


Szerintem nem szószerint kell venni a "forrázást", egyszerűen csak ezt használják rá.. semmi köze a meleg vízhez.

2014. júl. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pacisanyuka válasza:

A COPD nevű betegség amiről te beszélsz. Pl a lovaknál ezt nevezik kehességnek. Gyógyíthatatlan és csak szinten tartani lehet ha életed végéig gyógyszerezed magad. Általános hiba amit lovakkal is elkövetnek a tudatlanok, hogy egy tereplovaglás után lenyergelnek és beengedik a többi lóhoz ahol izzadtan egyből az itatóhoz megy szerencsétlen állat aztán meg jön a tüdőtágulat másnéven kehesség.

Ha egy mód van rá, ne igyál hideget ha ki vagy melegedve vagy megizzadtál (a munkában)

A nyári meleg miatt ha megizzadsz és iszol az nem jelent veszélyt rád.

2014. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!