Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcéma. Kapok segítséget? Ez...

Ekcéma. Kapok segítséget? Ez az utolsó reményem.

Figyelt kérdés
4 éve van ekcémám, egy piros szúnyog csípés nagyságú folttal indult az ujjamon. Aztán egyre nagyobb és nagyobb lett, de akkor már látta orvos, azt mondta h semmi baj, de nem törődtünk bele,mentünk más orvoshoz. Sok évig nem tudták megmondani mi baja van,majd azt mondták hogy ekcéma. Ezer féle kenőcsöt kipróbáltunk, több 10 ezret költöttünk kenőcsökre,de semmi sem használ.Utána olvastam interneten, elég sokféle ekcéma van, és nem tudom az enyém melyik csoportba tartozik. Mi válthatja ki az ekcémát? Én ahogy észrevettem a tej, és a paradicsom amitől előjön. De biztos vannak még tipikusan ilyen dolgok. Mik azok? És van esélyem arra hogy szeptemberig elmúlik? Ugyanis így nem fogok iskolába menni,mert akkor itt az új suliba is ki leszek közösítve emiatt. Esetleg valami méregetlenítő kúra? Bármi jöhet,mindenben benne vagyok.
2010. aug. 9. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elocom krémet próbáltad?
2010. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
erre én is kiv lennék mert nekem is van:S...am az elocomot még nem próbáltam...
2010. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én nem gyanakszom arra,hogy étel okozná ezt nálad,szerintem í bőröd érintkezhet olyasmivel,amit nem bír,valami kozmetikum,vagy mosószer,ilyesmikre kell elsősorban figyelni.A méregtelenítő kúra viszont mindenképpen jó lehet,érdemes lenne kipróbálni,és a gyógynövények is nagyon sokat segíthetnek.Körömvirágkenőccsel próbáltad már kezelni?Azt akár otthon is elkészítheted,így biztos nem lesznek benne káros adalék anyagok.Az csodát tesz a bőrrel és a galajtea is nagyon jó ,nagyon megszépíti a bőrt.Próbáld ki,hátha segít.
2010. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az ekcéma allergiás bőr reakció.Rá kell jönnöd,hogy mi váltja ki és elmúlik.Nekem a nikkel allergiám miatt ekcémás a kezem.És nikkel sajnos nagyon sok mindenben van :( így szinte folyamatosan csúnya a kezem.Dermovate kenőcsöt használok rá.Nem mindig segít :( de legalább nem viszket.
2010. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

15:59-es vagyok

nemrég hallottam,hogy a vérehulló fecskefű nedve is jó rá.

2010. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Én mióta megszülettem kb. azóta ekcémás vagyok. Szerintem elocomot annyira nem éri meg használni, csak a durvább sebekre. Vagyis nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy hosszú távon káros lehet. Amit én használok annak a neve: Bioderma Atoderm PP. Ez elég drága krém szerintem, de nekem használ.

Én úgy tudom, hogy az ekcéma gyakran az asztma mellett szokott kijönni, szóval ha esetleg az vagy akkor valószínűleg emiatt van, de erről nem tok túl sokat mivel én nem vagyok az.

A másik amiről tudok, hogy örökölni lehet (pl. nálam).

Amúgy engem soha nem közösítettek ki a suliban, sőt nekem volt egy másik ekcémás oszt.társam és ő meg mindig a legnagyobb pofájú volt.

Többet nem nagyon tudok.

2010. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Elocom..de azt már írta az első válaszoló,és különböző allergia gyógyszerek pl cetrizin v fenistil+ krémek amik glycerint tartalmaznak...

Bőrgyógyászhoz is jólenne elmenned ha mostanában nem voltál.Viszont valószínű, hogy 1-2 hónap múlva kapsz csak időpontot:S(nekem is októberre akartak adni.-.-')

Jaah és kerüld a paradicsomot és a tejet ha úgy veszed észre hogy attól jön ki!!:)

2010. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csináltass egy átfogó allergia tesztet,és nézessétek meg az immunrendszered!
2010. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

1000 féle kenőcsöt kipróbáltam, de az Elocom krém még nem volt köztük, kipróbálom,köszi :)



Mádodik,ha találok valami jót, akkor szólok neked is:)



Harmadik válaszoló: Igen, az is lehet hogy mosószer vagy más anyag miatt van,kozmetikum miatt nem hiszem. A körömvirágot már próbáltam,mert oskan mondtéák hogy csodákra képes, nálam mégsem mutatta meg a tudományát:S

2010. aug. 9. 20:57
 10/17 A kérdező kommentje:

Negyedik: Igen, tudom hogy mi az ekcéma, csak az a szomorú, hogy(itt) az orvosok nem tudnak semmit tenni. Voltunk már allergia vizsgálaton is, persze hogy azt mutatta ki hogy semmire sem vgyok allergiás.. de én úgy veszem észre hogy ha paradicsomot eszek, vagy tejet iszok, akkor jobban kipirosodik. Ezt a kettőt már kerülöm,de ennek ellenére még most is itt van.



A fecskefüvet nem próbáltam, de meg fogom nézni.



Nincs asztmám,és nem is ekcémás senki csak én. Szóval nem örökölhettem... a kenőcs árával nem lenne gond, ahogy említettem már több 10 ezret kiadtunk értük, akor ezt is kibírnánk. Engem általánosban azért közösítettek ki.. mert nagyon csúnya volt,semmi sem használt, egy barátom sem volt, mondanom sem kell szörnyű volt.... és nem teszem megint kockára az egészet.. :S



Köszönöm mindenki válaszát, örülök hogy ennyien írtatok:)

Válaszok jöhetnek még,hátha okosabb leszek:)

2010. aug. 9. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!