Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátnőmnél Glioblastoma...

Barátnőmnél Glioblastoma multiforme-t (rosszindulatú agydaganat) állapítottak meg. Nagyon el vagyunk keseredve, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Hogy könnyebbítsem meg azt a kis időt, ami még előttünk áll? Olyanok válaszát várom, akik komolyan veszik a kérdést, és érdembeli választ tudnak nekem adni. Köszönöm.
2010. júl. 26. 15:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Kezdjen el Preventa vizet inni azonnal.
2010. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
Hallottam egy természetgyógyászról, aki utolsó stádiumos agydaganatosokat gyógyított meg, és azt hiszem, hogy ingyen csinálta. Én nem nagyon hiszek ebben, de azok után, amit az ismerőseim meséltek és lenne ilyen problémám, én minden lehetőséget megragadnék.
2010. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom nagyon, hogy ezen mentek kersesztül! Mindenek előtt legyél vele nagyon kedves, és megértő! Sokat számít!

Esély a gyógyulásra? Mit mondanak az orvosok?

2010. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Pénteken kaptuk meg a diagnózist. A doktornő félrehívott és szemtől szembe megmondta, hogy 13, maximum 18 hónap. Mindennel próbálkozni és mindenhogy küzdeni fogok, ahogy csak birok!
2010. júl. 26. 16:06
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Hogy tudjuk, miről is van szó:

A glioblastoma multiforme a gliomák, vagyis az idegszöveti támasztó sejtekből eredő daganatok legrosszabb indulatú típusa, igen agresszív, gyorsan növekvő, változatos megjelenésű és terápiásan nehezen befolyásolható daganat. Bármely életkorban jelentkezhet, 35-45 évesekben a leggyakoribb. Előfordul, hogy a glioma kezdettől ilyen rosszindulatú formában lép fel, gyakrabban viszont a jobb indulatú gliomákból fokozatosan alakul ki ez a típus. Rendszerint a nagyagyféltekében, leginkább a homloklebenyben jelentkezik. Sajnos, a beteg életkilátásai a leírtakból eredően nem jók. E daganatféleség a jelenleg elérhető onkológiai kezelési módok kombinált alkalmazásával sem igazán befolyásolható - mutatta be dr. Lapis Károly professzor.

Azt nem írtad, hogy az orvosok mennyi időt engedélyeztek még nektek, de amennyi időt töltsetek együtt, amennyit tudtok. Találj ki olyan programokat, ami kicsit feledteti a betegségét, és őszintén beszéljetek arról is, hogy mi lesz, ha.... Nem teheti meg senki a közvetlen környezetében,hogy úgy tesz, mintha nem lenne baj. Igen, baj van! Sajnos neki nincs sok ideje hátra (olvastam róla max.5év), így annyira előre tervezni nem lehet. Kérdezd mindig, hogy mihez van kedve, mit csinálna szívesen, járjatok sokat a természetben, bejárhatjátok Magyarország legszebb helyeit, persze csak ha ő is bírja. Nagyon sokat kellene nevetni, mert a nevetés segít. Tudom, hogy azt mondják,hülye ez? kinek van kedve ilyen helyzetben nevetni? de hidd el a nevetés elhessegeti a rosszkedvet még akkor is, ha van ok a búslakodásra. Én a helyetekben megkeresném dr.Domján Lászlót, ő a hazai agykontroll nagymestere. Az agykontroll nem menti meg a barátnőd, de bármi előfordulhat, az pedig biztos, hogy a saját, hátralévő idejében boldog lesz.

Még sok szép együtt töltött évet kívánok nektek.

2010. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Istenem! :(

Nem lehet operálni? Akkor talán kaphatna még egy esélyt az élettől. Persze, ezt csak az orvos tudhatja.

2010. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%

keressél meg priviben, ajánlok neked valakit -természetgyógyász és még spirituális gyógyitó -


az oldalát lapját nem teszem ki mert reklámnak vennék irjatok neki -és ha lehetséges keressétek fel -nem drága iszonyuan nagy a tudása

egy volt daganatos

2010. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A daganat műtéti úton nem eltávolítható, mert idegpályákat sértene, ami az orvos szerint teljes bénulást, vagy akár " idő előtti" halált is okozhatna. Mindenféle lehetőséget/tanácsot nagyon megköszönnék!
2010. júl. 26. 16:18
 9/27 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátnőd -milyen tünetei voltak miota -és mi a diagnosisnak az alapja ?? CT MRI ??
2010. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

21 éves lesz szeptemberben. Először CT-vizsgálatot csináltak, aztán alá kellett írnunk egy nyilatkozatot, amiben engedélyt adtunk az MRI-re,mert az orvos azt mondta, hogy sokkal pontosabb képet kapnak ezáltal a daganatról.

A tünetei szédüléssel kezdődtek, amik idő múlásával egyre erősebbek lettek, volt hogy le kellett ülnie menet közben, annyira rosszul lett. Időnként nem emlékezett rá, hogy mit csinált 1-2 órával ezelőtt. Aztán ezek a dolgok megszűntek,de akkor már időpontunk volt a neurológiára.Egyik délután hazafele hirtelen elment a bal szemére a látása, de kb. fél óra múlva visszatért neki.Ez azóta nem fordult elő.

2010. júl. 26. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!