Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha mentek egy műtétre, megkérd...

Ha mentek egy műtétre, megkérdeznétek előtte a dokit, hogy mivel tartoztok, vagy adtok amennyit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1) Nem tartozol semmivel.


2) ha már hálapénz, akkor mindenképp utólag, sohasem előre


3) még nem volt műtétem, de nem gondolnám, hogy valaha is adnéák egy orvosnak olyan dologért pénzt, amiért fizetést is kap. (A szülés más, mert ott a szabadidejében jön be.)

2010. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Utána gondoltam odaadni, előtte csak megkérdezni akartam!
2010. júl. 22. 10:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne kerdezz semmit,neki nem tartozol ezert es ha mar adni akarsz akkor en is azt mondom hogy csak utanna es magad donts hogy mennyit ne o,mindenki haragszik amiert elveszik a dokik a penzt holott mi vagyunk akik raszoktatjak,ha eddig nem kerte akkor hagyd a fenebe,van olyan aki nyiltan keri eleg annak a gyokernek adni:)
2010. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ha az ember befekszik a kése alá, akkor szerintem mindent megtesz amit csak tud, hogy a legjobban sikerüljenek a dolgok... És szerintem ha én egyedül nem adok, azzal nem omlik össze a paraszolvencia intézménye!
2010. júl. 22. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
volt műtétem. Kettő is. Utána intézték szüleim a hálapénzt, valóban nem kellett volna, hisz kötelesség az orvosnak ellátnia, mégis így alakult. Utólag adták oda anyáék mindkét esetben.
2010. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ne kérdezd meg h mivel tartozol! Fehér boríték, egy "Köszönjük Doktorúrnak", majd zsebébe nyomod. Ha mindenképp adni akarsz, szerintem így tedd.
2010. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy egyedul rajtad mulik,hogy ne legyen halapenz,nem bantasnak szantam csak neki penzel es penz nelkul is meg kell tennie mindent a betegeert es tapasztalatbol mondom hogy ha adsz elore akkor sem fog jobban dolgozni annal amit tud amugyis,max kedvesebb lessz,de a te dolgod.azert sok sikert a mutethez es gyors felepulest:)
2010. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

és bár nem értek egyet én sem a rendszerrel, de azt hiszem adni fogok és csak utólag

2010. júl. 22. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem annyira alattomos vagy milyen módszer ez a borítékot a zsebbe dugós, sunyiban.
2010. júl. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

07-22 10:46 Ő írta le a legérthetőbben. Nekem is voltak műtéteim, sose adtam, megse kérdeztem mennyivel tartozok..

Császározni kellett mert nagy volt a gyerek, kicsi a csatorna, és nem kínoztak sokáig. Megmérték az ilyenkor szokásos dolgokat a csontjaimmal, és telefon készítsék a műtőt..

Volt a szobába olyan aki fogadott 1 dokit, és semmivel se kapott több törödést.

Mi páciensek rontottuk el őket.

Egy ismerősöm előre odaadta, és el is szúrta a műtétjét! Gondolom már lelkileg a nyaraláson járt az esze!!

Ja és 1 műtéten nem csak a doki van! Altató orvos, asszisztencia, aki az eszközöket előkészítí..

Ők is melóztak a műtét alatt...

2010. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!