Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itt valaki aki katéteres...

Van itt valaki aki katéteres ablációra ment PSVT kezelésére?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok az eljárással kapcsolatban, milyen gyakoriak voltak a tünetek előtte?
2019. febr. 10. 21:14
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia!

Én PSVT kapcsán kerültem kivizsgálásra először 2018. decemberben. Nem volt vészes, 150-160/min kamrafrekvenciával max., de elég sokáig állt fenn (30-90 perc), ezért kerestem dokit. Egészségügyi dolgozó vagyok, volt róla felvételem, akkor gyógyszerrel próbálkoztak (Bisoprolol), hatástalanul. Átlagban heti rendszerességgel jelentezett a panasz, ami az elmúlt egy évben a sok VES miatt rosszabb megéléssel párosult, így beleegyeztem az ablációba. Július végén meg is lett.

Maga az abláció nem volt fájdalmas. Aznap reggel be kellett feküdni, paraméterezés, vénabiztosítás, kérdések,egy orvos felvilágosított mindenről (mi lesz, hogyan, kockázatok...) aztán dél körül elkezdték. Ruházat nélkül betoltak a katéteres laborba, ott egyik ágyról a másikra. Pozicionálás a háton, két kar szorosan a törzs mellett. A combhajlatokat jódalapú fertőtlenítővel bőségesen dezinficiálják. Mozdulni innentől kezdve szigorúan tilos. Négy kábellel EKG monitorozás volt folyamatosan. Helyi érzéstelenítés a jobb combhajlatban (ez egy tompa, feszítő érzés)aztán felvezetik előbb az egyik, majd a másik diagnosztikus katétert. A szúrás elég kellemetlen (amíg a bőr alatti szövetben halad a vezető, addig feszít/nyom, a vénafalon áthaladva szúró érzés), nem vagyok egy kényes ember, de itt azért sziszegtem rendesen. Utána a probléma felderítéséhez megpróbálják a ritmuszavart kiváltani előbb elektromos ingerléssel, és ha ez sikertelen, gyógyszerrel próbálkoznak. Ekkor néha nagyon lelassulhat a szív (60/perc alatti akár) vagy rendkívül gyors lehet (én 220/percnél tetőztem) Ezek után (ha sikerült lokalizálni a problémát) köetkezik a harmadik katéter felvezetése. Ez a beavatkozó szár vagy katéter, ennek a végével történik a többnyire rádiófrekvenciás abláció. Ekkor majd az orvos is mondja, hogy nem szabad mély levegőket venni a pontosság miatt. A beavatkozás befejeztével még újabb ingerlések, hogy megbizonyosodjanak a sikerről, aztán a katétereket kihúzzák (ez semmi) és nyomókötést tesznek fel rá, netán homokzsákot. Ez után két óra (azt hiszem) mozdulatlan hanyatt fekvés, a lábat behajlítani tilos és monitoron lógás. Ekkor már lehet enni-inni, stb. Felkelni négy óra múlva leghamarabb. Estére bent kell maradni, EKG fent lesz. Ha minden oké, másnap haza lehet menni. Fáj a szúrás helye talán pár napig még, 10 kg-nál nehezebb dolgot, erőltetni a lábat (biciklizés, hosszú lépcsőzés,futás...) nem szabad. Egy hónap múlva kontrollvizsgálat.

Úgy gondolom, egy jó, kedves és tájékoztatásra időt nem sajnál orvos a kulcsa annak, hogy ne legyen ez egy kellemetlen dolog senkinek.

Kérdés esetén a postaláda nyitva.

2020. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!