Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jövőhéten megyek endokrinológu...

Jövőhéten megyek endokrinológushoz, mire kell számítani?

Figyelt kérdés
Menstruációs panaszokkal megyek. Nem fog leszidni az orvos, hogy nem nőgyógyászhoz mentem előbb?
2017. márc. 28. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg fogja kérdezni, hogy a nőgyógyász mit mondott, és kérni fogja a nőgyógyászati leleteidet. Nekem legalábbis így volt. Negatív nőgyógyászati lelet nélkül honnan tudja az endokrinológus, hogy a probléma nem nőgyógyászati természetű?
2017. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Anélkül nem tudja megnézni a nemi hormonjaimat?
2017. márc. 28. 14:34
 3/17 anonim ***** válasza:
De, beutalhat laborra, de, ha pl. pcos miatt van rendellenességed, akkor elengedhetetlen, hogy a petefészkeidet ellenőrizzék. Tőlem kérte a hüvelyi ultrahangot is az end. orvos. Meg természetesen egyéb okok miatt is kérheti a nőgyógy. kolléga véleményét, nem csak e betegség ügyében.
2017. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Menstruációs panaszaiddal miért nem előszőr az ahhoz tartozó orvoshoz mész? Nem is értem.

Majd ha hormon problémád van és nem jössz rendbe akkor menj endokrinológushoz.

2017. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok nőgyógyászhoz menni.
2017. márc. 28. 16:01
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha az endokrinológusnak szüksége lesz egyéb eredményekre, akkor kénytelen leszel, vagy kezelés nélkül maradsz.
2017. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet hozzá menni elsőnek, ő elküld laborba hormonopanelre és inzulin+cukorterhelésre, de kérni fog nőgyógyászati leletet, UH biztos kell, mert ki kell zárni a szervi gondot, a PCOS-nél pedig a cisztákat is nézni kell.

Nőgyógyász javarészt fogamzásgátlót ad, de ezt nem kell elfogadni, ennyi. Csak vizsgálat kell.

2017. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elmentem ma nőgyógyászhoz és nincs nőgyógyászati bajom, most már "nyugodt szívvel" mehetek endokrinológiára. Szerencsére nem ajánlott fogamzásgátlót a nődoki
2017. márc. 29. 12:35
 9/17 anonim ***** válasza:
Pontosan mit "nézett" a nőgyógyász? Mert nekem eddig akárhány vizsgált, mind mást mondott. Végül a kb. 6. mondott diagnózist, de ő már endokrinológiai leletek alapján. Mai napig van nem egy nőgyógyász, aki szerint semmi bajom.
2017. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

UH-n voltam csak, nem vizsgált meg mivel szűz vagyok. Azt javasolta, menjek endokrinológiára mert valószínű hormonjaimmal lesz itt gond, tekintve hogy a nagy fogyásom óta van ez a vérzés probléma.

Endokrinológushoz jövőhét pénteken megyek

2017. márc. 29. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!