Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agyi MRI-t fognak csinálni...

Agyi MRI-t fognak csinálni pár hét múlva, és klausztrofóbiás vagyok. Mi lesz így?

Figyelt kérdés
Teljesen benne vagy a gépben,vagy csak törzsig?Van valami vészjelző vagy akármi ha bepánikolnák?:D Liftben sem bírok megmaradni,szoliba életemben nem voltam...eléggé félek :( Nyugtassatok meg,írjátok le hogyan zajlik egy vizsgálat!Köszi :)
2010. máj. 5. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Na én már voltam MRI-n

17/L vagyok.

Nekem nyakit csináltak.

Betolnak teljesen, vagyis engem betoltak, de nem zárt, mert elöl és hátul nyitott, tehát a fejednél is nyitott meg a lábadnál is olyan, mint 1 alagút, csak végigérsz benne.

Énis félek a bezártásgtól, nem kellemes, de hamar túl leszel rajta, elég nagy térbe tolnak be, nem lesz baj.

Csukd be a szemed, és lélegezz mélyeket, plusz figyelnek is rád közben, mert valaki bentmarad.

ne félj

sok sikert, remélem nem vagy beteg

2010. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nem akarlak ijesztgetni de én tavaly voltam MR-en koponya de nekem nem tudták megcsinálni.Én mondjuk nagyon klausztrofóbiás vagyok.De ismerek olyat akinek meg sikerült van ott egy gomb amit megnyomhatsz ha kéred és szólsz h mi a probléma akkor be is mehet veled valaki.Nekem volt ott egy kis tükör is a fejemnél amin láttam a páromat odaülhetett a fejemhez.De én nem bírtam el sem kezdték mondtam h felesleges.Aztán pestre mentem, nyitott MR-re menj ha nagyon erős a dolog.Az sokkal nagyobb és 2oldalt gyakorlatilag nyitott.Olyan mintha 2 hatalmas tányér között feküdnél.Na nálam ott is bejött a párom mert ott is csak úgy bírtam h fogta a kezem és beszélt hozzám.De mondom én nagyon olyan vagyok.Próbáld meg legfeljebb ha nem megy elmész nyitottra.Akinek nincs ez a betegség az röhög csak,hogy hiszti meg stb nem tudja milyen szörnyű tud lenni.Kitartás menni fog!!
2010. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem agyi MRI-t csináltak, nem toltak be teljesen, csak kb. mellkasig-hasig. Az asszisztensnek szóljál, hogy klausztrofóbiád van, biztos hogy lehet jelezni. Ahol én voltam, ott ablakok voltak, a szomszéd szobából figyeltek. Ha nagyon be vagy tojva, kérj tanácsot a házidokidtól vagy attól aki beutalt, még akár egy nyugtatót is felírhat (nem tudom, nem vagyok orvos).
2010. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy küzdöttem le a félelmemet, hogy a fejem felett egy pontot néztem egyfolytában, és csak arra koncentráltam, hogy kizárjam a bezártság érzést. Legalább világos van. Épp ezért nem akartam csukott szemmel végicsinálni. Egyébként előre elmondják, mire számíthatsz, és hogyan jelezz, ha nem bírod. Benn a teremben nem lesz más, de az ablak mögött min. 2 ember figyeli a reakciódat. Próbáld megnyugtatni magad azzal, hogy jobb minél előbb túl lenni rajta, és vigyáznak rád, 1 szempillantásra sem vagy magadra hagyva. Nekem sikerült, remélem Neked is fog.
2010. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ismételgess magadban versszöveget, dalszöveget, osztálynévsort, bármit, ami szinte automatikusan "gördül " benned, tartsd csukva a szemed, igyekezz lazítani!
2010. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát necces...én nem vagyok klausztrofóbiás, de az MRI-ben valahogy nagyon furán éreztem magam, bezárva egy kis alagútba, ahol tilos megmozdulni, és közben fülsüketítő kopogás meg berregés...ez így önmagában is elég kellemetlen volt, akkor egy klausztrofóbiásnak még rosszabb lehet.

Esetleg gyakorolhatsz előre, mondjuk egy vödröt raksz a fejedre és kopogsz rajta hangosan kanállal, vagy zörejeket veszel fel és lefekszel becsukott szemmel, és közben fülhallgatón meghallgatod jó hangosan. Na olyan lesz.

Vészjelző egyébként van, egy pumpaszerű dolgot adnak a kezedbe, amit megnyomhatsz, ha baj van.

2010. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Zalaegerszegen voltam pár hete MRI-n, én is láttam a tükör mögött az asszisztenseket, de az nem igaz, hogy mindig van ott valaki. Nálam ki-be járkáltak, volt hogy percekig nem nézett rám senki. Remélem, hogy ez csak itt volt így.
2010. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagy adag nyugtatóval sem tudták megcsinálni. :(
2011. okt. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem tegnap volt. Még arra felhívnám a figyelmét az emberkéknek itt hogy SZÓLJON ha porallergiája van akár virágpor mert én majd megfulladtam a kontrasztanyag beadása után ugyanis lefolyt az orromból a cucc és szép gátat csinált a levegőnek az ottani cucc al és majd megfulladtam. Ja és agyi mri nél nehogy azt hidd hogy csak a fejedet tolják be dehogy. BOKÁIG!!!!
2016. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bela7512 válasza:

sziasztok,

Szeretném megosztani klausztrofóbiás tapasztalatimat MRI-vel kapcsolatban.

Először 30 évesen csináltak MRI-t a gerincemről. Azt se tudtam mi az hogy klausztrofóbia. Simán végigfeküdtem a 25-30 percet a csőben. 35 évesen készült a következő. Simán végigaludtam a vizsgálatot. 41 évesen már nem volt ilyen egyszerű. Kb. 10 másodperc után rám tört a légszomj, mintha nem lenne ott levegő. Rettenetes érzés volt. Ki kellett szedjenek. Nem is értettem mi történt velem. Soha nem volt korábban ilyen. Néhány hét múlva elmenten nyitott MRI-re. Hát sok különbséget nem éreztem. Nem is tudom hogy bírtam ki.

Ezen a héten ismét MRI kellett. Gondoltam elviszem a legjobb barátom támogatásul, beveszek egy Xanax-ot. Tuti menni fog. Ezt tanácsolják. Relaxálj, csukd be a szemed meg meditálj. Hát így 44 évesen nem ment. Szinte kimenekültem a nyitott MRI alól is 5 másodperc után. Ugyanaz a pánikroham, légszomj, szívkiugrás. Mintha ott halnék meg. Túrót se ért a Xanax vagy a barátom ottléte. Ez tegnap történt. Azóta a gondolatára rosszul vagyok az MRI-nek.

Azt akarom mondani a történetemmel, hogy ez bárkinél előjöhet. Soha nem volt klausztrofóbiám. Most sincs. De az MRI-ben minden más. Lehet itt gúnyolódni, meg osztani az észt. Én is azt csináltam 10 éve. Aztán egy nap én lettem rosszul.

Teljesen együtt érzek azzal akinek ez a problémája. Megértem és tudom hogy rémálom az egész és semmit nem tud az ember tenni. Lefehéredés izzadás és pánik. Menekülés minél messzebbre.

Ha egyszer megérzed a félelmet bent, az ott marad benned és csak erősödik. És ezen nem segít pszichológus meg a friss levegő. Nekem elhiheted. Ez fóbia, ami könnyen kialakulhat.

Most próbálok egy bódításos vizsgálatot kérni egy zsák pénzért persze. Gondoltam esetleg még egy lerészegedéssel nekifutnék, de olyan erős volt a tegnapi élmény, hogy szerintem egy liter pálinka után is tuti kijózanodnék.

Tanácsot nem tudok adni, csak azt hogy tudom hogy kegyetlen dolog. Nekem marad a bódítás. Nem hiszem hogy valaha az életben újra megpróbáljam amíg eszméletemnél vagyok.

2019. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!