Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki klausztrofóbiás (...

Ha valaki klausztrofóbiás ( majd nem hogy halál félelme van kis szűk bezárt helyeken), azt ugyan úgy börtönbe zárják, ha valamit elkövet, vagy az ilyennel mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem, mivel ez nem elmebetegség, hanem egy fóbia. Egy fóbiától pedig sosem borul el annyira az elméd, hogy mondjuk embert ölj, akkor az bizony már több fóbiánál. Mondjuk nem értem, miért követne el egy klausztrofóbiás ilyesmit :D
2010. jan. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az előző totálisan félreértette a kérdést.

ha egy ilyen problémával rendelkező ember a büntetés végrehajtás kezébe kerülne, valszeg kérelmezhetné, hogy egy elmeorvosi szakértő véleménye alapján olyan helyen helyezzék el, ami jobban megfelel az igényeinek.

2010. jan. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, 01:41-s, erre voltam kíváncsi. :) Kösz
2010. jan. 17. 01:43
 4/10 A kérdező kommentje:
De mi van abban az esetben, ha 1 elmeorvosi szakértő alá támasztja, hogy már pedig az elítéltnek súlyos klausztrofóbiában szenved. Akkor az ilyen esetekre kialakított börtönbe zárják, vagy...?
2010. jan. 17. 01:48
 5/10 anonim ***** válasza:
vagy kezelik aztán zárják börtönbe.
2010. jan. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Megmondom őszintén, én nemigen törődnék a "kedves" bűnözők fóbiáival. Ha retteg a bezártságtól, éljen úgy, hogy ne kerülhessen börtönbe (pl. becsület?)! A börtön nem wellness hotel, hogy válogassanak, már így is túl jó dolguk van odabent.
2010. jan. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerinted, utolsó válaszoló, "jó" élet van oda bent.
2010. jan. 17. 08:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem látod mi zajlik a kulisszák mögött. Na de nem is ez volt a kérdés, hogy Te mit csinálnál.
2010. jan. 17. 08:18
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Utolsónak igaza van, akkor is, ha nem 100%-ig ez volt a kérdés. Aki nem bírja a bezártságot, annak az átlag embernél eggyel több oka van rá, hogy ne kerüljön összeütközésbe a törvénnyel.

Én sem sajnálom, ha szorong odabent. Éljen becsületesen és max. a metroban fog szorongani!

2010. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én voltam a második. sok ember nincs tisztában az ilyen pszichés zavarokkal, ez ugyanúgy betegségnek számít, és ugyanúgy baromi nagy szenvedést okoz az érintettnek. ahogy egy cukorbeteg más kosztot, vagy egy vesebeteg dialízist kap a börtönben, ugyanúgy kötelesek figyelembe venni a klausztrofóbiát, a pánikbetegséget, akármi mást, amúgy ugyanúgy betegség, csak az ember agyában okoz problémát. most végiggondoltam, és valószínűbb, hogy felírnak neki vmi gyógyszert, szorongásoldót, amitől jobban fogja érezni magát. extrém esetekben (súlyos elmezavar, mentális problémák, kényszerbetegségek, stb) börtönkórház.
2010. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!