Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rettenetesen hullik a hajam,...

Rettenetesen hullik a hajam, valakinek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Mindig amikor beletúrok, tuti kijön ilyen 5-6 hajszál, illetve hajmosásnál rendes tincseket vesztek..

Nagyon figyelek hogy jó sampont vegyek, most szilikon mentes garniert vettem. " naponta szoktam hajat mosni mert hamar zsírosodik.

Nem tudom mitől hullik ennyire, de az így is kevés hajamon szerintem nagyon látszik. Help!!



2016. okt. 1. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugsanez nekem is,csak nekem extra durvább...:/ sajnos tudom nálam mi lehet a baj... Nekem tuti erős vitaminhiány meg tápanyaghiány,se menstruációm,aludni se tudok éjjelente, borzalmas hajhullás meg folytonos fázás.

Szóval azt ajánlom táplálkozz egészségesen és ne sanyargasd magad,mert ha kívánsz valamit az nem véletlen van,a tested küldi a jelzéseket,amikre jó,ha odafigyelsz

2016. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első, ha nincs menstruációd, irány az endokrinológia, a hormonjaiddal lesznek gondok. (A fázás akár a pajzsmirigy alulműködés tünete is lehet, a hajhullás mellett természetesen). Kérdező, az erős zsírosodás is lehet hormonprobléma miatt, de lehet gócod/vashiányod/stb, menj vele minél hamarabb orvoshoz. Nem érdemes halogatni, én nem tettem, de még 2 év után se találtak rá biztos megoldást (pedig az összes bajomat tudom már).
2016. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem még ettől is durvább hajhullásom volt már, egy vírusfertőzéstől. Alapvetően hajhullásra hajlamos vagyok, ezt nálam vashiány, D-vitamin hiány, zsíros korpa probléma és az immunrendszerem okozza (ha pl. valami miatt legyengül, vírusfertőzés v. allergia).

Nekem hajgyógyász segített egyébként rendbe tenni akkor, és azóta viszonylag kontrollált, időnként teljesen el is múlik hónapokra a problémám.

Sok minden okozhat ilyet. Alapból érdem,es kivizsgáltatnod magadat, nincs-e neked is ásványi anyag hiányod, vagy hormonális problémád.

Amúgy a Garnier nem jó sampon, ha valakinek ilyen gondja van (pl. SLS tartalmú). Pláne, ha naponta mosol hajat. Babasampont kellene használnod, mint a Baby Love vagy Baby Dream, ezekben valóban a legkevesebb káros anyag van.

2016. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy vashiányom van, mert az irvos egyszer azt mondta szednem kéne merr sűrű a vérem.

De nem hiszem hogy ettől van. Akkor nem most kezdett volna kijönni a semmiből.

Nem vagyok allergiás semmire, nem voltam komolyan beteg soha.

Az a durva hogy hajmosásnál éppcsak simogatom a hajam és úgyis annyi jön. Már apu is szólt, mert mindenhol a hajam van.

2016. okt. 4. 07:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!