Nincs TB-m mehetek dokihoz?
En tavaly májusban érettségiztem előrehozottan tehát 17 éves voltam. Mivel szeptembertől nem mentem suliba és januárba betöltöttem a 18at így megszunt a TB-m. Sajnos munkát még nem találtam viszont most orvoshoz kéne mennem viszont nem tudom hogy most így mehetek e és ha igen akkor ezt nekem ki kell e fizetnem! Sajnos semmit sem tudok ezzel kapcsolatban!
Köszönöm a segítséget!
Mehetsz orvoshoz aztán kiszámlázzák neked. Jó drága lesz.
Azt se tudos, hogy havonta perkálnod kell ~7000 Ft-ot kb. hogy legyen TB-d? Különben a nav egyben kiszámlázza, nem lesz öröm!
De!
Regisztráld magad a munkaügyi központba, aztán ballagj be a járási hivatalba, ahol kérvényezed, hogy 1 évig fizesse az állam a TB-d. Ha nincs a neveden semmi, jó eséllyel megkapod.
Köszönöm!
Voltam bent a munkanèlkülibe is végső elkeseredèsembe de nem mondtak semmit csak h majd ôk találnak munkát (persze nem)
Èn mondtam h nincs tbm de valahogy a hölgyet nem èrdekelte..
Most hála Istennek csak azt szeretném ha megvizsgálna az orvos ès írna fel gyógyszert! Gondolom ez az alap ellátás is
Mikor regisztráltattad magad a munkaügyiben?
Mikor kell legközelebb menned?
Kapsz valamilyen ellátást: álláskeresői segélyt vagy aktívkorú segélyt?
Nem számlázzák ki. Ugyanúgy ellátnak, mintha biztosított lennél.
A TAJ számod érvényes, csak a jogviszonyod rendezetlen.
(ha nem jelentkeztél be TB fizetésre, még az is előfordulhat, hogy jelenleg a rendszerben jogosultként szerepelsz, vannak hiányosságok és hibák a rendszerben)
Függetlenül attól, hogy rendezett, vagy rendezetlen a jogviszonyod, ugyanúgy ingyenesen jogosult vagy az orvosi ellátásokra:
"Piros lámpa azt jelenti, hogy az ellátandó személy taj-száma érvényes, de a jogviszonya rendezetlen, azaz az ellátandó személy az OEP nyilvántartásában jogosultként nem szerepel. Ez esetben is megkapja a beteg az egészségügyi szolgáltatást, támogatottan kapja a gyógyszert, gyógyászati-segédeszközt, gyógyfürdőt (azaz nem téríttetheti meg a biztosító a beteggel az ellátás, gyógyszer, segédeszköz, gyógyfürdő árát), azonban a jogviszony, illetve a jogosultság rendezése érdekében a beteg köteles a kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez fordulni."
"A piros jelzés ellenére sem tagadhatja meg az orvos az ellátást
A zöld lámpa azt jelenti, hogy a biztosítási szám érvényes, a jogviszony rendezett. Piros jelzés érkezik, ha a tb-szám érvényes ugyan, de a jogviszony rendezetlen, vagyis senki sem fizette a tébét a beteg számára. Fontos azonban, hogy az orvos ekkor sem tagadhatja meg az ellátást, és annak díját sem kérheti el a pácienstől, de arról köteles tájékoztatni, hogy probléma lépett fel."
"Mi történik akkor, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya?
A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül mindenki megkapja a szükséges egészségügyi ellátást. Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy a beteg jogviszonya rendezetlen – vagy „Piros lámpát kapott” , az OEP finanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az egészségügyi szolgáltató (!), és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb. teljes árát) költségét. Viszont a szolgáltató köteles egy, az OEP honlapjáról letöltött értesítő átadásával a betegnek tájékoztatást adni a jogviszony rendezetlenségéről, amennyiben belföldi jogállású személyről van szó.
A korábban megszokott átvételi nyilatkozat helyett csak egy, a jogviszony hiányának tényét közlő – az OEP honlapjáról letölthető – ÉRTESÍTÉS-t köteles a szolgáltató átadni a betegnek, ha nincs jogviszonya. Az értesítés nem része a betegdokumentációnak, és már nem kell aláíratni a beteggel.”
Mit tehet az orvos vagyis az egészségügyi szolgáltató?
A beteget ellátja – ugyanúgy, mint eddig – ugyanakkor figyelmezteti arra, hogy a nyilvántartás szerint rendezetlen a jogviszonya. A beteg írásban is tájékoztatást kap a szolgáltatótól, hogy mit kell tennie ilyenkor. Hangsúlyozandó, hogy a beteg jogviszonyának hiánya miatt az OEP nem szankcionálja az egészségügyi szolgáltatót. A szolgáltató abban az esetben számíthat büntetésre, ha nem ellenőrzi a jogosultság meglétét."
A munkaügyi hivatalnak nem feladata, hogy a TB jogviszonyodat rendezze, nem kötelességük a rendezésről tájékoztatást adni (a normálisabb ügyintézők megteszik)
Ha szociális szempontból rászorulónak minősülsz, kérelmezheted, hogy a járási hivatal rendezze a TB-d.
Ennek feltételeit megtalálod a szociális törvényben (fenn van a neten)
Ha nem minősült rászorulónak, be kell jelentkezned a NAVhoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre
Itt megtalálod a nyomtatványt és a részletes tájékoztatót:
"A munkaügyi hivatalnak nem feladata, hogy a TB jogviszonyodat rendezze, nem kötelességük a rendezésről tájékoztatást adni (a normálisabb ügyintézők megteszik) "
Dehogyis! Ha valaki a munkaügyi kp-ban kapja az ellátását, akkor a biztosítása is rendezve van, mert ez is e rendszer velejárója.
Az ügyintézőnek kötelessége - lenne - minden tájékoztatást megadni a kliensnek, a tb-ellátással kapcsolatosan is.
Ha valaki a munkaügyi hivatalnál már nem jogosult pénzbeli ellátásra, de továbbra is marad regisztrált álláskeresőként, akkor az Önkormányzatánál igényelheti az aktívkorúak ellátását. Ha megadják, akkor a tb-je ekkor is rendezve van.
Kedves paragrafusokat kimásoló ember !
Ellátják,persze....de csak alapellátásra jogosult.
Ne légy már olyan okos,kérlek.
Magyarán nem kap meg minden kezelést és szakellátást.
A kérdésben ezt írja a kérdező:
"Mivel szeptembertől nem mentem suliba és januárba betöltöttem a 18at így megszunt a TB-m. Sajnos munkát még nem találtam"
Azaz nem volt munkaviszonya, nemhogy 360 nap, de 1 nap sem, így nem kap a munkaügyitől ellátást, így teljesen egyértelmű, hogy a TBjét sem rendezik. (ha munkaügyis tanfolyamra járna, azt valószínűleg írta volna)
Mivel nem kapott álláskeresői járadékot és az 1 éves regisztráltsága sem lehet meg (2015 júniusban érettségizett), így az önkormányzattól még akkor sem igényelheti az aktív korúak ellátását, ha rögtön a tanulói jogviszonya megszűnését követő napon regisztráltatta magát a munkaügyiben (jobban mondva igényelheti, csak nem kapja meg)
"Az ügyintézőnek kötelessége - lenne - minden tájékoztatást megadni a kliensnek, a tb-ellátással kapcsolatosan is."
Nem, nem kötelezettsége. Annyi a kötelezettsége, hogy közölje, hogy a regisztráltsága alapján jogosult-e az eü. ellátásokra, vagy sem. Ezt valószínűleg elhangzott(mintegy mellékesen a szokásosan eldarált szövegben)
ma 11:45-es!
Ne irkáld már a hülyeségeidet, amiket még egy Blikk hírértékű idézettel sem tudsz alátámasztani!
Minden olyan orvosi ellátásra jogosult ingyenesen, amire a biztosítottak, vagy eü.ellátásokra jogosultak. (pénzbeli ellátást nem kaphat: táppénzt)
Tehát jól írja az általad fikázott, de a jogszabályokat értelmezni tudó válaszoló.
Mehetsz, nem számláznak.
Ma voltam bőrgyógyászaton (nem alapellátás) és nem kellett semmit fizetni, számlát sem adtak, csak szóltak, hogy piros a TAJ számom, rendezzem.
Pedig megvizsgált, gyógyszert is írt fel, azt is kedvezményes áron váltottam ki (rajta van a blokkon a teljes ár is, meg a kedvezményes ár is, amit én fizettem)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!