Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valamilyen jog arra, hogy...

Van valamilyen jog arra, hogy egy orvos milyen állapotban adhat haza beteget?

Figyelt kérdés
Az édesapám egy hete eszméletlen, nem eszik, nem iszik. Kapja az infúziót. Az orvos azt mondta, hogy holnapután haza küldi beteg szállítóval. Mi mit tudunk csinálni vele otthon?Nézzük végig ahogy haldoklik, és meg hal? Ha ezt meg teszik én ki hívom az ügyeletes orvost, és két tanút, és fel jelentem az orvost. Szerintetek,helyesen cselekednék?

2013. dec. 17. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ha az állapotán nem tudnak javítani, nem tartják ott. Tudom, nehéz (az én nagyanyámat is annak idején így adták haza, sőt, papa is éppen ott feküdt, közölték anyuval, hogy ha már úgyis muszáj lesz a mamával lennie, vigye az Alzheimeres papát is...). De a kórház aktív osztálya elsősorban azoknak van, akik kezelhetők, az állapotuk javítható. Ápolási osztály (a legtöbb fizetős), vagy krónikus osztály (ami nem fizetős) a lehetőség.

HA olyan oka van az eszméletlenségnek, aminél nincs esély a változásra, sajnos teljesen jogosan adják haza :( Nagyon sajnálom.

2013. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, pontosan úgy van, ahogy az első válaszoló írta(: Nem kötelesek benntartani. Csak zárójelben írom, a főorvosnak egy kis hálapénz csodákra képes...
2013. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Viszont a hálapénztől nem kap jobb ellátást. :( Sőt, lehet, hogy otthon jobb lenne. Ha ennyire reménytelen a helyzet, joga van akkor is a méltósághoz, én a saját édesapámat hazavinném, és inkább ápolnám pár napig, minthohy idegenek közt vegetáljon két hétig.


Kedves kérdező, sajnálom, kitartást kívánok nektek, édesapádnak pedig ha lehet jobbulást.

2013. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hol van ez?

Mennyi idős?

2013. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem az ápolásával van a gond, ha nem azzal, hogy nincs eszméleténél, és nem lehet etetni, és itatni.
2013. dec. 17. 13:50
 6/9 A kérdező kommentje:
74 éves, és Budapesttől nem messze.
2013. dec. 17. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
A kórház lényege az állapot javítása. Ha ez nem sikerült, akkor hazaküldik.
2013. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok neked biztatót mondani, bármennyire szeretnék :(

Ha otthon nem lehet etetni, akkor a kórházban sem. Infúziót háziápolás keretében bekötik, ha a háziorvos, kezelőorvos elintézi, illetve van lehetőség szondatáplálásra, ezt a hozzátartozó is el tudja végezni. Sőt, szondával folyadékot is kaphat, te hát a folyadékpótlás megoldható, ebben az esetben nem kell vénásan adni.

2013. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ápolónő vagyok, és ahol én dolgoztam SOHA nem küldtünk haza eszméletlen beteget!!! Hiszen nincs olyan állapotban, hogy hazaadható, a jogi részét nem tudom, de akkor a kezelőorvosa megpróbálja más krónikus osztályra átadni...
2013. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!