Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » H1N1, ehhez mit szóltok és mi...

H1N1, ehhez mit szóltok és mi a véleményetek róla? /nem ilyen mindenkibe chipet ültetnek baromság/

Figyelt kérdés

Találtam pár érdekes dolgot: Az Omninvest által kifejlesztett Fluval-p vakcina 50 mikrogramm etil-higanyt (Tiomerzal) tartalmaz. A Cevalpam 5 mikrogrammot, de a gyártó a rosszhírű Baxter AG. A Pandemrix szintén 5 mikrogram etil-higanyt tartalmaz, és a gyártója GlaxoSmithKline Biologicals.


Mi a flual-p vakcinát kaphatjuk meg. A leírás szerint az oltásban 50 mikrogramm thimerosal (tiomerzál) van, ami etilhiganyt tartalmaz. A thimerosal kb. fele higany, azaz ebben az esetben 25 mikrogramm.


Az amerikai EPA szabvány szerint az egészségügyi határérték 0,1 mikrogramm / testtömeg kilogramm naponta, de metilhigany LENYELÉSE esetén. Az etilhigany viszont mérgezőbb, ráadásul az oltással EGYENESEN a véráramba kerül, míg lenyelés esetén kevesebb kerül a vérbe. Ez azt jelenti, hogy az oltásban levő higany csak egy több száz kilós felnőtt esetén nem lépi át a határértéket.


2009. nov. 16. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul tudod a metilhigany jóval mérgezőbb, mert lassabban ürül ki a szervezetből. Körülbelül 15ször olyan lassan, mint az etilhigany, tehát a metilhigany 15ször úgy terheli a szervezetet.

Továbbá az én vegyészmérnöki egyetemi jegyzetemben a metilhiganyra 3,3mikrogramm/kg/hét szerepel határértékként, mindjárt vadászok hozzá hivatalos forrást, mert ezt csak a jegyzetembe írtam fel annó sok éve az egyetemen, tehát figyelembe véve a 15szörös terhelési különbséget egy 2 kilogrammos ember már hetente kaphatná a h1n1 oltást, akkor se lépné túl a megengedett szintet.

Amúgy egy tonhalkonzervben akár metilhiganyból lehet ennyi, nem etilhiganyból.

2009. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nah,én ezért nem oltatom többek között be magam,mert nehézfém és többet árt mint használ..!Amúgy köszi ezt,hogy ilyen részletessen leirtad,mert tudtam,h. van benne higany csak azt nem ,h. mennyi!
2009. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség!A metilhigany a mérgezőbb, és sokkal később ürül ki a szervezetből.

Honnan szedted ezt a szöveget?Szakmailag egyáltalán nem helytálló.Így terjed a ....!

2009. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, itt van a kapcsolódó EPA doksi:

[link]


Rögtön szögezzük le, hogy ez napi szintű terhelésre vonatkozik, tehát főleg napi szinten metilhigannyal dolgozó emberek számára fontos, de azért vizsgáljuk meg.


Ami kiderül ebből:

A metilhigannyal szervezetbe vitt higany NAPI max dózisa 1995 óta 0,1 mikrogramm/kg, előtte 0,3 volt.

Ez viszont csak metilhiganyra ennyi, azonos higanytartalmú etilhigany és metilhigany közül az előbbi 5-7, az utóbbi 45 nap alatt feleződik a szervezetben, tehát mivel ez a statisztika is időarányos így a felezési idő alapján az etilhigany napi dózisa a legpesszimistább számolással is 0,7mikrogramm/testsúlykilogramm/nap.

Megjegyzés: nem véletlen az, hogy a metilhiganyról rengeteg mérgezési tanulmány készül az etilhiganyról pedig nem. Ugyanis a metilhigany veszélyes, az etilhigany a gyors kiürülés miatt nem az, ha az lenne akkor arról készítenének felméréseket majomkísérletekkel és nem a metilhigannyal.

De haladjunk tovább a gondolatmenetben. Nézzük meg, hogy 50 mikrogramm thiomersalban mennyi higany van. A thimoersal összegképlete:

C9H9HgNaO2S

Tehát moláris tömege:

108+9+200+23+32+32=404 g/mol

Higany: 200 g/mol

Tehát kis túlzással a fele higany, ami tömegét tekintve 25 mikrogramm.


Tehát az egymással szemben álló adataink:

0,7 mikrogramm/kg/nap

25 mikrogramm/oltás


Ezek alapján tehát egy 5 kilós csecsemő 8 naponta kaphatná meg a h1n1 oltást egész életén át és azzal se lenne kitéve a higanymérgezés veszélyeinek.

Egy 36 kilós ember már naponta oltathatná magát H1N1 ellen.


Hangsúlyoznám továbbá, hogy:

- a számítás során a veszélyes, mérgező metilhigany adatait vonatkoztattuk a sokkal kevésbé veszélyes etilhiganyra. Megpróbáltam súlyozni, ha ezt nem tettem volna meg és a metilhigannyal számolok (ami teljesen hülyeség lett volna), akkor is az jött volna ki, hogy egy 5 kilós csecsemőt háromnegyed évente bátran lehetne oltani.

- A dokumentációban megtalálható a WHO által meghatározott határérték 1.2.2-es pont alatt. Míg az EPA határérték azoknak szól, akik tartósan érintkeznek az anyaggal, addig a WHO határérték általánosságban fogalmaz, 3-7 mikrogramm/testsúlykilogramm higanyt ír metilhigany esetén, ami etilhigany esetén továbbra is a pesszimista 7szeres szorzót használva 21-49 mikrogramm/testsúlykilogramm, tehát egy két kilós ember esetében már a határérték alatt van az oltás.

- ne feledjük el, hogy 3 éves kor alatt fél adaggal oltanak!

- ne feledjük el, hogy ezeket a határérétékeket úgy lövik be, hogy a biztosan veszélyes dózis 1-10%át jelentik, tehát minimum 10-sze, maximum 100szor ennyi mennyiség lenne szinte biztosan mérgező bármelyik emberi szervezet számára.

- ne feledjük el, hogy 1995-ig ez a határérték háromszor ekkora volt. A változtatás okai a dokumentációban megtalálhatóak.

2009. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17:15-ös vagyok, találtam még egy ilyet is:

[link]


A lényege:

a higany idegkárosító hatását úgy fejti ki, hogy terheli az idegeket, megbolygatja az idegek/agy vérellátását és hosszú távon, sok ideig tartó folyamatos higanymérgezés útján károsít csak, ezért is /nap-ban mérik a káros dózist, mert csak ez számít. Ha valakit egyszerre megmérgeznek egy rakás higannyal annak semmi baja nem lesz hirtelen, elkezd folyamatosan feleződni a higany a szervezetében és ha túl sokáig tart, amíg feleződéssel kiürül akkor a folyamatos terhelés kárt okoz.


A washingtoni egyetemen végeztek egy kísérletet, melyben azt vizsgálták, hogy a thiomersal szervezetterhelő hatása mennyiben hasonlítható a metilhiganyéhoz.

Ennek a majmokon végzett tesztelésnek a kivonatolt eredményét linkeltem, melynek lényege röviden, tömören az, hogy össze se hasonlítható a kettő egymással, nem lehet a thioemrsal veszélyességét egy kalap alá venni a metilhiganyéval.

Konkrétan a kiürülés sebességére, amire a metilhiganyos határérték vonatkozik azt állapították meg, hogy a legpesszimistább esetben is 3szor olyan gyors, de akár 10szer olyan gyors is lehet thiomersal esetében, mint metilhiganyéban.

De a kutatás lényege nem ez, hanem az, hogy azonos mennyiségű higanyt tartalmazó thiomersal és metilhigany toxikus hatása a kiürülési sebességtől függetlenül is ég és föld.

2009. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!
2009. nov. 16. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Én pont egy hete kaptam meg az oltást és az ég világon semmi bajom nincs tőle. Az orvosom azt mondja, hogy a nehézfém, amit tartalmaz, már rég kiürült vizelettel. Én hiszek neki...
2009. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

16:40 - 17:15 - 17:28-as is én voltam, szívesen a válaszért és nagyon örülök, hogy végre egy olyan "oltásellenes" kérdés, aminek a kérdezője nem úgy állt hozzá a dologhoz, hogy az oltás sz*r és kész, hanem tényleg valódi adatokra, információkra volt kíváncsi ezzel kapcsolatosan. Remélem hasznosnak ítélted az okfejtéseimet.

2009. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen hasznosnak, köszönöm még egyszer hogy így érthetően levezetted!
2009. nov. 16. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit kifordítva, az etil-higany és metil-higany között kb. annyi a különbség, mint az etil-alkohol és metil-alkohol között. Csak ha az ember az alkohol szót hallja, akkor rögtön a kevésbé ártalmatlan fajtájára gondol, míg higany esetében a veszélyesebbre...
2009. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!