Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mától elkezdtem c-vitamint...

Mától elkezdtem c-vitamint venni! Szerintetek egy nap hány grammot vegyek be?

Figyelt kérdés
1 tabletta 500 miligram,ha nem tevedek az fel gram.En gondoltam beszedek naponta 5-ot,azaz 2500 miligrammot vagyis 2,5 grammot!Plusz amit etelekbol,zoldsegekbol nyerek!

2013. jan. 5. 15:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És mióta Szent-Györgyi 70 éve ennyi C-vitamint szedett, azóta azért kutatták, hogy mi lesz vele a szervezetben, de annyit szedsz be, amennyit akarsz, csak tudod, mivel vízben oldódik, nem raktározódik el, tehát teljesen fölösleges sokat szedni, ha úgyis kipisiled, csak közben károsítja a vesédet.
2013. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ebbe tenleg van valami,hogy kivizelem,de hogy milyen mertekbe karositsa a veset?
2013. jan. 5. 16:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi úgy tanultuk (orvosin), hogy 750 mg-nál többet nem szabad szedni naponta, ha egészséges vagy. Ha huzamosabb ideig, évekig szedsz ennél többet, ahogy választódik ki a vesédben, kicsapódik, és vesekövet okozhat. Persze nem mindenkiben lesz ez így, de nem tudhatod-, hogy éppen te leszel-e az. Én nem kockáztatnék, ha 1, max 1,5-et beveszel az 500-asból, és mellé még a táplálékkal is eszel, az bőven elég.
2013. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az 50 mg-os és az 1200 mg-os tabletta dobozára is az van írva, hogy napi 1 tabletta az ajánlott. :-D

Akkó' most mi a frász van? :-D

2013. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!