Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mától elkezdtem c-vitamint...

Mától elkezdtem c-vitamint venni! Szerintetek egy nap hány grammot vegyek be?

Figyelt kérdés
1 tabletta 500 miligram,ha nem tevedek az fel gram.En gondoltam beszedek naponta 5-ot,azaz 2500 miligrammot vagyis 2,5 grammot!Plusz amit etelekbol,zoldsegekbol nyerek!

2013. jan. 5. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Annyit veszel be, amennyi neked jól esik, de arra ügyelj, hogy ne egyszerre vedd be, hanem elosztva, hogy egész nap kitartson. Bajod nem lehet tőle, Szentgyörgyi Albert is napi több grammot evett és jó sokáig is élt.
2013. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem (ha rendesen eszel nyers zöldséget és gyümölcsöt)nem kell ennyi C-vitamint szedned. Egy tabletta bőven elég. A felesleges C-vitamin (mivel vízben oldódó vitamin) kiürül a szervezetből.
2013. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen.Szent-Gyorgyi Albert miatt is gondoltam napi 5-ot bevenni.Allitolag csak 1 tablettat kell egy nap de szerintemis tobbet kene!
2013. jan. 5. 15:46
 4/14 anonim ***** válasza:
Napi 750 mg-nál nem ajánlanak többet, ha egészséges vagy, ugyanis ha efölött fogyasztasz rendszeresen, az hajlamosíthat vesekő kialakulására. Amíg beteg vagy, mehet naki 1500 mg is, de nem egész évben, minden nap. És akkor is igyál jó sokat.
2013. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nemtudom...-de szerintem nem urul ki a felesleges c-vitamin...
2013. jan. 5. 15:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Na akkor a kommenteket olvasva kiegyezek magammal napi 3 tablettaval...levettem 2-t,asszem ez igy is lesz a legjobb,majd meglassuk:)
2013. jan. 5. 15:50
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt meg,hogy emiatt veseko alakulni ki azt ketlem!
2013. jan. 5. 15:51
 8/14 anonim ***** válasza:

de kiürül, mert nem tud hol raktározódni, mivel vízben oldódik. (A zsírban oldódó vitaminok raktározódnak a zsíszövetben)

Annyit kell bevenni, mint ami rá van írva a dobozára. Egyébként meg senki sem tudja, h Szent-Györgyi Albert meddig élt volna, ha nem szed egy gramm C-vitamint sem. A C-vitamin nem csodaszer, arra jó, h kicsit támogasd vele az immunrendszert, plusz nem leszel skorbutos, de nem fogsz tőle tovább élni.

2013. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mit jelent skorbutosnak lenni?
2013. jan. 5. 15:56
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!