Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terhességmegszakítás mellett...

Terhességmegszakítás mellett mikor döntenél?

Figyelt kérdés

Milyen indok lenne számodra elfogadható? Ha a gyermek súlyosan fogyatékos lenne szellemileg, vagy fizikailag, vállalnád, hogy megszülöd és felneveled?


(Elméleti kérdés, nem vagyok ilyen helyzetben. Nem azt kérdezem, hogy ez az anyuka döntése-e, hanem hogy te ilyen helyzetben mit tennél.)


2013. jan. 4. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen indok, ami miatt ugy érezném, hogy nem tudom vállalni. Ez lehet egészségügyi, -beteg baba-, emocionális -apuka lelép- vagy financiális -kevés es bizonytalan jövedelem. Az abortusz mindenkinek a magánügye.
2013. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha beteg a baba, ha az életem veszélyeztetné, ha nemi erőszak következménye lenne.

Egyéb esetben szóba sem jöhetne. Ha nem tudnám eltartani, akkor inkább örökbe adnám.


Ha annyira beteg, hogy a halálom után is ápolást igényel. Arra vonatkozik a "betegség" nálam. Utána ki fog gondoskodni róla?

2013. jan. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor vállalnék gyereket, ha már elmúltam 20 éves, jó házasságban élnék, az apa is akar gyereket, és az anyagi körülményeink is olyanok, hogy fel tudnánk nevelni. Nem luxus körülményekre gondolok.

Minden más esetben csak az abortusz jöhetne szóba.

Bár ettől legfontosabb dolog a védekezés.

2013. jan. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából beszélgettünk a barátaimmal erről és teljesen megdöbbentek, mert azt mondtam, hogy én inkább vállalnám az abortusz ilyen esetben. Kíváncsi voltam más is ennyire konzervatívan kezeli a témát.

2013. jan. 4. 07:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi kép nem szülnék fogyatékos beteg gyereket.Nem jó az senkinek.Egyedül sem vállalnám.Egy gyereknek apa is kell,nem csak anya.
2013. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van férjem és minden körülmény adott, és terhes is vagyok.

Jövő héten megyek a nyaki bőrredő vizsgálatra. Hát, csak akkor vetetném el, ha 200%-ban biztosak lennénak az orvosok abban hogy beteg. Lehet hogy felkeresnék 20 orvost. Már most nagyon hozzám nőtt a kis magzat, pedig elfér a tenyeremben.

2013. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért erősen függ a fogyatékosság mértékétől.

Ha mondjuk az összes végtagja hiányozna, jó eséllyel nem szülném meg. De mondjuk ha hiányozna egy ujja, vagy kettő össze lenne nőve, attól még simán vállalnám.

2013. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!