Önök szerint egy pszichológusnak mennyire tartozik a munkakörébe, hogy a páciensével terápián kívüli programokat is szervezzen?
Adott egy fiatal nő, aki egy szenvedélybetegeket segítő központnál dolgozik, volt drogfüggőket, alkoholistákat vesz kezelésbe. Egy fiatal férfi, aki drogozott, fél éve jár hozzá terápiára. A nő nem csak a központban kezeli, de akármilyen gondja van a fiúnak, hozzá megy, volt, hogy hajnalban hívta fel azzal, hogy kidobták az albérletéből. Magánemberként pénzt ad neki, a kocsijával furikázza. Akármikor ugrik a srác hívására, aki gyakran a házához is elmegy a gondjaival.
Érdekelne, hogy Önök szerint ez mennyire tartozik bele egy pszichológus munkakörébe, ha a nő nem egyedülálló?
Ha egy pszichológus KOMOLYAN veszi a munkáját, akkor a problémás esetekkel nem csak a napi 8 órás munkaidöben foglalkozik, hanem 24 órán keresztül.
Képzeld el, hogy az illetö páciens esetleg öngyilkos lesz, mert nem segitett neki, akkor annak nem lesz következménye?
Azt viszont nem értem, hogy hogyan jön ide, hogy a nö egyedülálló vagy sem - ennek semmi köze a munkájához.
Na jó, én a párja vagyok, azért próbáltam leírni tárgyilagosan, hogy ne egy társ szemszögéből tűnjön a kérdés, hanem Önök, kívülálló írjanak véleményt.
3 éve vagyunk együtt, ugyan nem élünk egy fedél alatt, de nálam néhány dolog kiveri a biztosítékot. Természetesen elfogadtam eddig is a munkáját, de ilyen még nem fordult elő, amióta ismerem. Úgy érzem, kezd elmosódni a határ a munka, meg a bizalmaskodás között, nem tudom, hova fog ez vezetni, de amik történnek, nekem már nem férnek bele abba, hogy a párom úgy dolgozzon vele, mint páciens.
Egy orvos sem vigyáz a betegére a nap 24 órájában, de a pszichológus, akinek másokra is oda kell figyelnie, nem töltheti minden napjának minden percét egyetlen betegével, megosztva vele a pénzét, a személyes dolgait. Legalábbis én így érzem, ezért sem akartam leírni, hogy ki vagyok, szimpla tényeket írtam, mert kíváncsi lennék, hogy Önök szerint ez mennyire elfogadható. Szerintem túlzásba viszi és aggódom a következmények miatt.
Nem tartozik a munkakörébe, és káros is!
Mivel ilyen területen dolgozom, tudom, hogy mit mond a szakmai etika, és a pszichológus-páciens közötti megállapodás.
A pszichológus segít a terápia során a páciensnek az önálló életvitel kialakításában.
A terápiás órán, órákon megbeszélik a teendőket, de az ÓRA KERETEIN BELÜL!
A munka a terápiás órákra korlátozódik, a páciens a pszichológust csak NAGYON indokolt esetben hívhatja fel, két óra között.
A pszichológus nem csicska, akit minden bajával ugráltathat a srác.
Más pszichológus azonnal leállította volna már a második ilyen eset után, mert az első még OK, mert nem tudta a srác, hogy hol a határ!
Ez nem így működik, a srác kihasználja, de a nő sem áll a helyzet magaslatán.
Durva játszma, rossz vége lesz!
Rosszul csinálja a nő.
Szerintem nem természetes. És ezt a pszichológusnak tudnia kellene. Hisz most " tőle függ " a beteg. Durván kihasználja... Oké, hogy élete végéig orvos marad, de nekik is kell egy kis magánélet, főleg ilyen esetekben határt kell(ene) szabni. És, ha egyszer megunja az orvos, akkor mi van? Kiakad a beteg, ki tudja, mit csinál majd???
Le lehet pontozni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!