Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véleményeteket kérném a...

Véleményeteket kérném a paraszolvenciáról?

Figyelt kérdés
Ti adtok e, hol, mikor, mennyit.
2012. szept. 18. 06:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Adtam, Miskolcon a nőgyógyászaton, inkább nem írnám le az összeget - sokat.

Nem nagyon értek vele egyet, hiszen általában olyan szakmák képviselői kapják, akik azért nem keresnek annyira nagyon rosszul.

2012. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Soha nem adtam, és nagyon nem örülök neki, hogy ez még mindig szokásban van. Nagymamámnak tavaly műtötték a szemét, hát nagyjából az egész kórháznak lejattolt, a nulla kis nyugdíjából. Kérdem én, minek? Dolgozott egész életében, nem kevés tébét betett a közösbe, miért fizetne akkor?

Én öt éve szültem, ügyeletes dokinál, szóval fel sem merült bennem, hogy bárkinek fizessek. Semmivel nem kaptam kevesebbet, mint azok, akik utólag pénzt adtak az orvosnak, de szerintem még azoknál sem jártam rosszabbul, akiknek fogadott orvosuk volt, maximális figyelemben és hozzáértő ellátásban részesültem.

2012. szept. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem adtam és nem is fogok.

Se a saját mütétemnél, se terhességnél, se a fiam mütétjénél, se apám műtétjénél... orvos ugyan ugy ellátott, segitett.

Csak akkor fizetek, ha maszekba megyek.

2012. szept. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam adni pénzt. Ha elégedett vagyok az orvossal, akkor UTÓLAG szoktam ajándékcsomagot összeállítani neki, volt olyan orvos akinek könyvutalványt adtam.
2012. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy dolgozzon mindenki a fizetéséért. Ráadásul azt hiszem, hogy amit emberségből, hivatástudatból nem tesznek meg, azt pénzért sem.
2012. szept. 18. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Élő példa: Anyukám szobatársa a kórházban 20 ezer forintot adott előre az orvosnak, aki utána két teljes hétig rá sem nézett, még a nevére sem emlékezett.
2012. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak azt felejtitek el, hogy paraszolvencia= hálapénz.

Nem azért adja a beteg mert előfizet a premium csomagra, azt megvesztegetésnek hívják és illegális.


A hálapénzt HÁLÁBÓL adják, illetve mert az orvosok az tudásukhoz és a felelősséghez képest rendkívül keveset keresnek.

Azzal pedig felesleges példálozni, hogy ugyanúgy ellátnak, mivel ezt köszönd annak, hogy ilyen egyenes és tisztességes az orvos akihez mész. Azzal is felesleges példálozni, hogy nagymama/nagypapa egész életében fizetett, ugyanis lehet, hogy fizette az adót, de annak törtrésze ment az orvosokhoz. Ha az a rendszer lenne, mint Amerikában akkor mindenki megnézhetné magát mennyibe kerül 1-1 gyógyszer és az egészség. Ott már azért fizetni kell hogy szóbaáll veled egy orvos, pont mint Magyarországon az ügyvédeknek.

2016. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!