Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményed a paraszolvenc...

Mi a véleményed a paraszolvenciáról: te szoktál az egészségügyi dolgozók zsebébe fizetni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még szerencsére nem voltam kórházban, de ha bekerülnék biztos fizetnék.
2010. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én is épp úgy vagyok vele,mint az első válaszoló
2010. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én még csak ugy voltam korházban,hogy nem volt baj ha nem foglalkoznak velem műtét után..

de potnagyim volt hetekig ugy hogy hiába voltunk be hozzá naponta,nem adtak volna tiszta ágyneműt,meg éjjel inni neki ha szomjas 8műtét után felkelni nem birt),igy kapott mindig az aktuális nővérke 2-2ezret műszakonként,hogy figyeljen rá...onnantól mindig tiszta ruhában volt,kaját megmelegitették neki,többször kérdezték hogy mire lenne szüksége...

nekünk is megérte,mert nézve volt potnagyimra,nekik is,mert 3 hét alatt 60ezer simán oda lett adva nekik...

2010. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen!

Szülés 100.000.-

Lapar műtét 20.000.-

Ultrahang 5.000.-

2010. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Engem az zavar, hogy havonta vonják a béremből az "ingyenes eü-i" ellátást, és még perkálni kell. Gyűlölöm ezt a rendszert!
2010. ápr. 20. 19:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Orvosnak tanulok, úgyhogy ezen én is szoktam néha gondolkodni.

Nem szeretnék majd senkitől pénzt elfogadni, de már előre félek, hogy mi lesz...

Ugyanis sokan nem tudják, de egy kezdő orvos kb. 90 ezer forintot kap kézhez (6 év tanulás után). Szakorvosként kb 110 ezer forintot (ez +5 év tanulás).

Ha azt vesszük, hogy egy albérlet (mert hát ilyen fizetés mellett saját lakás esélytelen) legalább 50 ezer forint, emellett még enni is kellene vmit...

Nem csoda, hogy a sok fiatal orvos inkább elhúz külföldre... (Németországban pl egy orvos 6-8 ezer eurót keres).

Erre Magyarországon mit csinálnak? Aláíratnak a frissen végzett orvosokkal egy papírt, hogy ha nem maradnak itt a szakképzés után még 4 évig (tehát összesen 9 évig), akkor bizony fizessék ki az összes pénzt, amit az "állam" rájuk áldozott. (Ez persze jó sok millió forint).

Teszem hozzá, a 9 év alatt magánkórházban sem dolgozhat!


Szánalmas ez az egész rendszer... Szerintem normális fizetést kellene adni az orvosoknak (és itt nem félmilliós-milliós álomfizetésre gondolok, csak olyanra, amiből normálisan meg lehet élni) és eltörölni a paraszolvenciát.

2010. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na és? Egy tanár öt év után, több diplomával 20 év munka után (messze nem kezdőként!) 100-110 ezer között. Aztán mégsem tartja a markát. Hát ahhoz képest nem kéne annyira sírni.
2010. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy a tanároknak meg elég ennyi pénz, ők dögöljenek meg....

A tanárokat is jobban meg kellene fizetni, de most az orvosokról volt szó.

Rajtuk kicsit nagy a felelősség. Nem tévedhet, 24 órában orvosnak kell lennie, van, hogy 48 óráznia kell...és ugye akkor sem kellene félreszurkálnia..

Szerinted tényleg nem érdemelne 90 ezer forintnál többet?

2010. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De, sokkal többet érdemelne, őszintén. Csak ebben az országban élünk mind, és ehhez kell viszonyítani. A tanárok is sokkal jobban kerestek az első világháború előtt, amikor kevesen voltak ők is, és kevesen jártak iskolába is. Engem felháborít, amikor a rezidensek kiválasztják Svédországot (nem Csehországot, nem Ausztriát, hanem Svédországot), és közlik, hogy amennyivel kevesebbet keresnek a svéd rezidenseknél, annyival támogatják minden hónapban a magyar államot. EZ az egyik. A másik meg, hogy a tanárok a maguk fizetését nem látják erkölcsi alapnak ahhoz, hogy külön lenyúlják az embereket, akiknek az adójából a fizetést kapják, az orvosok meg igen. Sőt, a nővérek is. Sőt, ha kiderülne, hogy egy tanár külön pénzt fogad/vár el azért, hogy tisztességgel végezze a munkáját, abból mekkora közfelháborodás lenne.
2010. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!