Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményed a paraszolvenc...

Mi a véleményed a paraszolvenciáról: te szoktál az egészségügyi dolgozók zsebébe fizetni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 16:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na mindegy, tök fölösleges ezen vitatkozni, csak kibuktam.
2010. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én abszolút belátom, hogy alacsony a fizetés, és nem is értek vele egyet. Csak ha már havonta úgyis fizetünk érte, külön ne kelljen. És az orvosok ne a betegektől várják, hanem lépjenek fel határozottan a jogos jogaikért.

és a pedagógusokról: pont tegnap beszéltük a húgommal, aki pedagógus, hogy pont a két (szerintem) legfontosabb szakmát fizetik alul, és a szakmának kéne összefognia.

Az annyira visszatetsző, mikor akár egy egész család pénze rámegy a zsebekbe tömködött "olajozásra". És aki nem tömköd, arra az átlagember is azt gondolja, megérdemli, ha nem foglalkoznak vele rendesen.

2010. ápr. 21. 11:18
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát tényleg undorító dolog, mikor az orvos szabályosan elvárja, hogy fizessenek, különben el sem látja rendesen a beteget....

Remélem javulni fog a helyzet, bár nem nagyon reménykedek.

Annyit még azért hozzátennék, hogy ha összeszámolnám, hogy a 6 év alatt (hatosztályos gimibe jártam) hány forintot költöttünk el a tanárok ajándékaira, bizony szép kis összeg kijönne belőle. És ez csak egy osztály...

2010. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

10 éve dolgozom egészségügyben, sosem fogadtam el senkitől semmit,max egy virágot, vagy csokit.

Ti vagytok a hülyék amiért perkáltok, ha kell ha nem.

Látom nap mint nap a kórházban, hogy jönnek a betegek és rendere rakják az orvos zsebébe a pénzt. Mi a büdös francnak?

az orvos így is meg úgy is el fogja látni. Persze aki azt akarja, hogy a doki mézesmázosan beszéljen vele és kikisérje az ajtón, az fizessen...

Én évek óta látom, ti betegek vagytok ezért az elkényeztetésért a felelősök.

2010. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Neked (utolsó) őszintén gratulálok. Mellesleg abban igazad van, hogy ha MINDENKI abbahagyná a zsebbe fizetést, akkor kénytelen lenne ez az egész új fordulatot venni. Abban azért van valami, hogy aki fizetnek, azzal többet foglalkoznak, nem?
2010. ápr. 27. 11:47
 16/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nagy részben a betegek "hibája" ez az egész paraszolvencia dolog! - mentősként dolgozom, s nem egyszer tapasztalom, hogy szinte megsértődnek a betegek, ha nem fogadjuk el a pénzt ( mert egyből úgy veszik, hogy biztos keveselljük, pedig egyszerűen csak nem várjuk el!) - ráadásul esetünkben nem is tudják előre odaadni, mivel a helyszínen nagy az ilyedtség, nincs erre mód - utólag meg már minek tuszkolják kérdem én??? Akkor már úgyis elláttuk a beteget, nem váltotztat semmin, és mégis... Szóval azért nem csak mi egészségügyisek vagyunk a hibásak! Persze pontosam tudom mi folyik a korházakban, és nem is helyeslem, nehogy most leüvöltsétek a fejem :) , csak el szerettem volna mondani, hogy igenis ezt az emberek generálják.
2010. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!