Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Karton nélkül is átmehetek...

Karton nélkül is átmehetek másik orvoshoz?

Figyelt kérdés
4 éve vidéken laktam, 18 éves koromig a gyermek háziorvos volt az orvosom és mivel felnőtteket is ellát, ezért nála maradtam. Budapestre költözésem előtt elmentem hozzá egy utolsó beutalót íratni és el akartam kérni az orvosi kartonomat, hogy a fővárosban a lakhelyemhez közel választhassak új dokit (aki nyilván nem fog vidékre utazgatni egy új betege kartonja miatt meg nem fogja postán sem bekérni). Totál megdöbbentett a válasz: "Nincs itt a kartonja!" Hát akkor hol van? Újabb válasz: "Nem tudjuk. Vannak kartongyűjtögetők, biztos valamelyikük elvitte" Ergo az orvosi kartonom már másnál volt, amikor még az első dokim volt a háziorvosom. Egyébként a felnőtt háziorvosok között volt ilyen kartonlopkodás, sokan mentek el X dokihoz, aki szomorúan mondta, hogy nincs nála a beteg kartonja, hiszen leváltotta (amiről a beteg persze mit sem tudott), el kellett mennie Y dokihoz, akihez valaki vitte (vagy ő lopta) a kartonját. Sajnos a mai napig nem tudom, hogy kinél van az én egészségügyi kartonom, amit kisgyermek korom óta vezettek. Ennek ellenére Budapesten találtam egy orvost, akit viszont most akarok leváltani (messze van és nem megbízható, nehezen elérhető, flegma). Mikor őt kérdeztem, azt mondta nem fontos, meg azt, hogy ne törődjek vele. Kb. 2 alkalommal voltam nála beutalót íratni a közel 4 év alatt. Most is szükségem lenne rá, de ugye messze van és nem lehet elérni (előre be kell hozzá jelentkezni, hogy biztos ott legyen, 3 helyen rendel). Új dokihoz akarok menni, mint már említettem. Érdeklődtem és telefonon azt mondták, hogy nagyon fontos az orvosi kartonom, enélkül nem lehet orvost váltani, mert senki sem fogad. Ilyenkor mi van? Mit tehetnék? Menjek vissza a kisvárosba, érdeklődjek ott? Amúgy valószínűleg kidobták a kukába a kartonomat, miután elköltöztem. Akkor maradjak annál az orvosnál, akinél eddig? Annál, akit nem lehet elérni soha? Vagy tegyek feljelentést?

2012. jún. 27. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az új orvosod majd utánajár, elvileg ő kéri ki a régitől. Gondolom megvan ennek a hivatalos útja, utána lehet feljelentést tenni, ha nagyon akarsz.
2012. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hm, akkor nem értem, hogy az asszisztens vagy nővérke vagy recepciós, akivel beszéltem, miért rajtam kereste a kartonomat, amit ezek szerint nem is nekem kell előkerítenem. Meg azt sem, hogy az első dokim miért nem kérte vissza a kartonomat vagy kezdte el keresni, kinél van. Feljelentést csak azért gondoltam, mert talán úgy meglenne a kartonom, ha valaki hatósági személy utánajár, őket azért talán nehezebb átverni, mint a beteget.
2012. jún. 27. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett kartont keresgélnem. Átmentem uj doktorhoz, megbeszéltük hogy átvesz. Csak ennyi a dolgod. Az uj dr rendezi a régivel az egyéb dolgokat. 3* váltottam orvost .
2016. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!