Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes és 1 hét múlva...

11 hetes és 1 hét múlva repülök egy másik országba. A fémkeresős kapunk átmehetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 07:06
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Pár napja volt egy kérdés ezzel kapcsolatban.


Èn leírtam hogy elsö terhességemnél kivettek nagy hassal és nem engedtek át csak kézi ellenoörzésen. Most én is 9-10 hetes voltam mikor több országon keresztül repültem összesen 6 kapun kellett volna átmenni, és szoltam hogy terhes vagyok. sehol nem küldtek át ezek után rögtön szoltak, hogy kerüljem ki és menjek kézi vizsgálatra.


NEm ismert hogy a kapu befolyással lehet-e maga a magzat késöbbi életére. Lehet most egészséges gyermeked születik, de pl 50 évesen súlyos rákos betegségben hal meg aminek lehetséges oka lenne a kapu. De ilyenkor már senki nem tud utánna kutatni töled nem fogják megkérdezni átmentél-e ilyen kapun.

èn németorzságban élek, itt az az elv, hogy amiröl nem tudunk semmit ne próbálkozzunk. Pl nem szabad tehresen semmilyen gyógyszert enni, de 12 hét elött pedig még tilos is azután csak a legszükségsebbeket. Vagy pl ne oltassuk magunkat ebben az idöben.


èn annak az elvén vagyok, hogy ha nem szükséges egy behatás a magzatomra akkor azt nem is kell megkapnia. Ès mindenhol kikerültetik ha szolsz. olyan arab országokban is ahol átvilágítottak minket még a transzfeba menetel kor is, és a gépröl lehozott folyadékot is kiöntették.

2012. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemrozsa12 válasza:

Én simán szóltam a kapunál, hogy kismama vagyok és nem kellett átmennem sehol sem, kézi vizsgálat volt. Ilyenkor ezt mindig női határőr végzi.

Szóval szólj nyugodtan...

2012. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Én orvos vagyok és nem igazán látom át, hogy a mágnes hogy okozna rákot. Hogy tudna hatni a mágnes a DNS-re? Mert, hogy a röntgen hat az biztos, de a mágnes nem. Ezért használjuk terheseknél az MRI-t képalkotásra, nem a CT-t. Az MRI nem veszélyes terhességben, az alkalmazásának a korlátja az ára (kb 250000 Ft/vizsgálat) nem a veszélyessége.

Én is számtalanszor voltam Németországban repülővel, de egyszer sem vették ki a terheseket a sorból. A reptéren a mágnes kapu nem opció, hanem kötelező, főleg a mai biztonsági előírások mellett. Röntgen sugarat a táskák átvilágításához használnak.

A "mágneses teret" egyébként nem lehet elkerülni a mai világban. Elektromágneses sugárzás a mobil telefon, a szimpla rádió, stb.

Lényeg a lényeg, mint orvos és mint leendő apuka az én feleségemnek engedném, hogy átmenjen a mágneskapun.

2012. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első az utolsó választ a férjem írta, én írtam neked a múltkori kérdésnél. Azóta kifaggattam a jogász ismerőseimet, nekik bizony minden nap át kell menni a mágneskapun, és No-ban is át kellett menniük egész pontosan Lipcsében él a kérdéses lány.


Nagyon parázós vagyok, ezt a férjem is tudja, de a mágneskapu pont nem az, amitől ha valaki ismeri a működési elvet, akkor félni kellene...

2012. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!