Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg átmehetek másik...

Tényleg átmehetek másik háziorvoshoz, egy másik városba ha nem ott lakom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy egyetemi testi alkalmasságihoz kellene nekem aláíratnom a háziorvosommal egy papírt, hogy ALKALMAS vagyok. De a háziorvosom kitalálta, hogy még menjek el ide meg oda, üzemi orvoshoz stb., ezért nem hajlandó aláírni. Az egyetemet felhívtuk, ők azt mondták, hogy erre semmi szükség nincsen, csak alá kell íratni, mivel ez egy általános igazolás. Én viszont hétvégén költözök, és arra lennék kíváncsi, hogyha oda átviszem a kartonomat (a mostani háziorovosom kiadta), akkor ő aláírhatja e a papíromat (nincsen odavalósi lakcímkártyám.) Viszont ezt találtam interneten: "A körzeti orvosi rendszert 1992-ben a háziorvosi szolgálattal váltották fel... a háziorvosok praxisába más körzetben lakó is bejelentkezhet, miközben saját körzetében lakó más körzet háziorvosát is választhatja." - ez hiteles, tehát tényleg át tudok menni akkor? - bocsánat a zavaros fogalmazásért, eléggé ideges és tehetetlen vagyok, mert már nincsen sok időm rá... A válaszokat előre is köszönöm szépen!!

2012. máj. 11. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
bárhová átjelentkezhetsz, nem kell lakcímkártyával igazolnod semmit, az a hatályos tv., amit bemásoltál. Viszed a kartonod vagy egy kartonkikérő lapot kitölt az új, választott dokid és már el is láthat.
2012. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bárhova átviheted,csak nagyobb városban teltház szokott lenni

(miskolcon pl istennek se találok egy háziorvost aki elvállalna)

2012. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont miskolci vagyok... :) amúgy köszi szépen!! Akkor megnyugodtam!! :)
2012. máj. 11. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze,nyugodtan :)

Én pl. Mogyoródi vagyok, de újpestre járok orvoshoz.

Egyszerűen oda könnyebben eljutok.


Más kérdés, hogy a pesti kórházakban már ugatnak hogy miért oda megyek (most utazzak budapesten át kb. 3 órát csak a kistarcsai kórházba, míg az újpestibe háromnegyed óra alatt eljutok??).

2012. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ez így van... :S De a lényeg, hogy akkor megoldható a dolog! :)
2012. máj. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!