Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fájdalommentes egyszerű...

Fájdalommentes egyszerű puffadással háziorvoshoz ajánlatos fordulni?

Figyelt kérdés
3 éve puffadok, minden étkezés után, a hasam egy lufi lesz. Egy pohár víz után is ez a helyzet.

2012. ápr. 17. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
ha sok cukros dolgot eszel vagy koffeint, akkor ez a helyzet. A sok zöldség és sok gyümölcs is puffaszthat meg a tej is. Édesköményteát próbáltad? DM-ben kapható.
2012. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már három éve puffadsz, azért érdemes megkérdezni a háziorvost. Alkalmi puffadásra jó a Dipankrin, az Espumisan, vagy ha nagyon nagy a teltségérzet és hasmenés is előfordul, a Carbo Avtivatus (orvosi szén). (Ezek vény nélkül kaphatók.)
2012. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. érdemes. Emésztési probléma, vannak rá jó gyógyszerek, de szerintem orvos nélkül ne vegyél semmit. Ő majd írd fel, vagy javasol valamit. (az orvos nélkül szedett szerekhez annyit, hogy a férjemnek régóta fáj a térde. Vett porcerő tablettát, semmi. Végül egy röntgen után kiderült, erősen meszesedik a térdizület, abba már nem fog beépülni a kondroitin. )
2012. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából én mindent eszek amihez kedvem van, de a napi 2 liter víz mindig megvan ami miatt a székletürítésem is normális mindig. Sajnos ez nem alkalmi puffadás, de kipróbáltam már az Espumisant, persze sikertelen volt.

Az édesköményteát még nem próbáltam , és nem is tudtam hogy az jó lehet ilyen problémákra, de akkor kipróbálom, és ha az se segít, akkor nem maradt más, mint a háziorvos véleménye? :/ Fura lesz beállítani egy sima puffadással :/

2012. ápr. 17. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:

babáknak szokták ajánlani az édesköményteát. Ha gyakran eszel, attól is lehet puffadás. Mennyire rendszertelen az étkezésed?

Persze háziorvoshoz menjél el, ha komoly.

2012. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általában rendszeres. A reggeli egy szendvics, napközben még egy szendvics és pár gyümölcs. 4-6 között vacsora, 6 óra után nem is eszem mostanában hogy ne legyen olyan kellemetlen a puffadás estére, de ez sajnos testsúly csökkenéssel jár nálam, és azt nem igazán szeretném, mert a súlyommal semmi probléma.
2012. ápr. 17. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
"Fura lesz beállítani egy sima puffadással" Neked úgy tűnik, de az orvos nem fog kinevetni, hidd el.
2012. ápr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bízom benne :D Köszönöm a segítséget! :]
2012. ápr. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!