Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy kell háziorvoshoz menni?

Hogy kell háziorvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Nem is olyan egyszerű. Az alábbi taktika szerintetek jó?


1. Időpont kérés telefonon.

2. Az időpont előtt 1-2 nappal és közvetlenül előtte is újra telefonálni, aktuális e még az időpont.

3. Tolakodni! Kopogni az ajtón, bemenni, ha engedik ha nem.


Ez így jó?


2011. dec. 9. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyetlen háziorvoshoz nem kellett még időpontot kérni.
2011. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk már van időpont kérés a háziorvosnál, félóránként mehet be egy előjegyzett. érdemes kérni, mert van amikor órákat kell várni, ha nincs időpont.

1. pontra szavazok, 3. pontot mai világban nem javasolom, mert ilyenekért már ölnek. :-))))))))))

2011. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk kártyás rendszer van, szóval fölösleges tolakodni. Csak lehúzom a kártyámat és a rendszer automatikusan előrevesz ha volt időpontom.
2011. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az én orvosomnál, már csak időpontra van ellátás, ha valaki enélkül megy oda, csak sürgős esetben fogják ellátni.

Kedden erről nem volt tudomásom, gyanútlanul vártam 2 órát.


Az időpontok sorrendjében szólítanak, persze így is sokat kell várni. Ami picit zavaró még, összevissza rendel az orvosom. Kedden időpontot kértem amit péntek 3-ra meg is kaptam, egyébként akkor van a normál rendelése. Odamentem, kiderült változtattak és délelőtt rendelt. A korábbi kiírások alapján rendszeres nála az ilyen.


Egy pici tolakodás belefér, ha kijön az asszisztens letámadom.


Jövő kedden kórházba kellene mennem, ehhez háziorvosi beutaló kell. Hétfőn még tudok tőle kérni, csak időpontom nincs. Anélkül pedig nehéz.

2011. dec. 9. 16:56
 5/6 tetris ***** válasza:
100%

Olyan körülményes ma már bejutni a háziorvoshoz, hogy mire elérsz hozzá, addigra meg is gyógyulsz.

időpontkérés, kártyamahinációk, órákig várakozol, megváltozott rendelési idő, doki szabin, doki beteg, áramszünet, .....

2011. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem Horváth Ágicáék vezették be a bejelentéses módszert a háziorvosoknál is, a mai napig is ki van írva a rendelőkben. kevés helyen tartják be. Nálunk érkezési sorrend van, veszel egy sorszámot és nyugodtan vársz. Ha csak receptre vagy beutalóra van szükséged és rendszeresen jársz (benne van a gépben, hogy milyen gyógyszert szedsz), a nővér kinyomtatja és beviszi az orvoshoz, aki vagy aláírja, vagy azt kéri, hogy menj be megbeszélni.
2011. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!