Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell befizetnem a TB-t...

Hogyan kell befizetnem a TB-t és mennyi az?

Figyelt kérdés

Holnap jár le az álláskeresési járadékom, és egyelőre nincs munkám. Úgy tudom, egy havi összeget be kell fizetnem tb-re, hogy ellássanak. Ez mennyi és hogyan kell befizetnem?

Mert gondolom, hiába vagyok regisztrált munkanélküli, azt nekem kell fizetnem, ugye?


2012. máj. 13. 17:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
múltbéliről
2012. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szerintem annak is van elévülési ideje. Én nem tartok tőle, hogy bármilyen csekket is kapnék. Ha mégis, hát pont leszarom, majd fellebbezek.

Annak idején szerintem a munkaügyi központ fizette a tb-t az álláskeresők helyett, csak nem régóta kell magának a munkanélkülinek. Szinte biztos, mert egy szót nem mondtak nekem anno arról, hogy menjek be az APEH-hoz a csekkekért. Nem tudtam semmi ilyenről, pedig erről tájékoztatniuk kellett volna. Most hogy lejárt a segély, de már bejelentkezéskor is elmondtak mindent részletesen: ha lejár, akkor az önkormányzathoz mehetek segélyért és őt átvállalhatják a tb-met, ha nem kapom meg szociális alapon, akkor nekem kell csekket kérnem az apehnál.

De annak idején ilyenről szó sem volt, emlékeznék, mert ha tudom, hogy kell fizetnem, fizettem volna.

2012. máj. 18. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!