Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell befizetnem a TB-t...

Hogyan kell befizetnem a TB-t és mennyi az?

Figyelt kérdés

Holnap jár le az álláskeresési járadékom, és egyelőre nincs munkám. Úgy tudom, egy havi összeget be kell fizetnem tb-re, hogy ellássanak. Ez mennyi és hogyan kell befizetnem?

Mert gondolom, hiába vagyok regisztrált munkanélküli, azt nekem kell fizetnem, ugye?


2012. máj. 13. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

6.390 Ft és neked kell befizetned hiába nincs jövedelmed.

Kérelmezheted az önkormányzatnál, hogy fizessék helyetted, de igen szigorúak a kritériumok.

A NAV-hoz kell bemenned, ott adnak csekket.

2012. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És abból nincs gond, ha nem fizetem? Már persze míg nincs szükségem ellátásra és nem veszem igénybe. Ugyanis elvileg pár héten belül lesz munkám, és addig nem akarok ennyit kiadni.
2012. máj. 13. 17:29
 3/12 anonim ***** válasza:
De gond van, most nagyon figyelik, ki nem fizeti. Kiküldik utólag a csekket, késedelmi kamattal együtt.
2012. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ez nem önkéntes jellegű? Ha úgysem veszem az idő alatt igénybe az ellátást, minek fizessem? Az oké, ha bármi gebasz van, akkor meg rohadt sokat fizethetnék az ellátásért.

Mikor suli végeztével nem dolgoztam sehol, nem fizettem semmit sehova és nem volt belőle baj, pedig az 2 évig tartott. Most mire fel utaznak erre?

2012. máj. 13. 18:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

Ma Magyarországon mindenki után kell lennie befizetésnek. Munkavállalók után a munkáltató fizet, hallgatók+nyugdíjasok+GYED+GYES-en lévők után az állam. Így Te sem maradhatsz ki a körből. Ez egy kötelezettség ! És ha kiderül, utólag tényleg megfizettetik veled az elmaradt járulékot ( de nem az ellátá árát)

2012. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hány évre visszamenőleg fizettetik ki? És velem hogyhogy nem fizettették ki azt a 2-2,5 évet, amikor egyáltalán nem fizette senki utánam? Vagy akkor még pályakezdőknek fizette a munkaügyi központ? De vagy 1 évig oda sem voltam bejelentkezve, és nem is fizettem (nem tudtam, hogy kell).

Szerintem logikus, hogy azóta csak levonták volna tőlem, mikor dolgozni kezdtem, nem?

2012. máj. 18. 11:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Kifizetteti veled az APEH, nem levonja a munkabérből. Amit a munkabérből von, az a jelenlegi TB, nem a múltbeli.
2012. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy abból a jelenlegit vonja. De azóta már volt 2 adóbevallásom is, hogyhogy nem szálltak még rám? Meg gondolom egy idő után már nem tudnak visszanyúlni érte, van elévülési idő.

Egyébként is utánanéztem, mások is voltak ugyanígy, hogy évekig senki nem fizette utánuk és azóta sem hajtották be rajtuk, pedig némelyiknek 5-7 éves esetről van szó.

2012. máj. 18. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak mostanában rászálltak az összes TB-t nem fizetőre. Szóval szerintem hamarosan kapsz egy szép csekket késedelmi kamattal együtt.
2012. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mármint a jelenlegiről vagy a múltbéliről? Jelenleg még van érvényes tb-m, 45 napig passzív tb-n vagyok. Mire lejárna, már lesz munkám.
2012. máj. 18. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!